Adil Öksüz’ü Jandarma mı Kolladı ?

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olan ve darbe teşebbüsünün ertesi günü Akıncılar Üssü’nde yakalanarak gözaltına alınan Adil Öksüz ile ilgili çelişkiler devam ediyor. Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bildikleri olduğunu; fakat elinde belge olmadığı için söylemediği şeyler olduğunu dile getirmesi Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasını tekrar gündeme getirdi. Bir televizyon programına katılan Kılıçdaroğlu’nun […]

 Adil Öksüz’ü Jandarma mı Kolladı ?

21.09.2016 - 16:32

Güncelleme : 21.09.2016 - 16:32

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olan ve darbe teşebbüsünün ertesi günü Akıncılar Üssü’nde yakalanarak gözaltına alınan Adil Öksüz ile ilgili çelişkiler devam ediyor.

Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bildikleri olduğunu; fakat elinde belge olmadığı için söylemediği şeyler olduğunu dile getirmesi Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasını tekrar gündeme getirdi. Bir televizyon programına katılan Kılıçdaroğlu’nun sorduğu sorulara Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yanıt geldi. Savcılığın verdiği yanıtta Öksüz’ü gözaltına alan Jandarma yetkililerine suç atılırken, dosyanın savcılığa geldiğinde içinin boşaltılmış olduğu belirtildi.

Yakalama, üst arama ve ifade tutanaklarının olmadığı dosyaya bakan hakimin delil yetersizliğinden Öksüz’e tutuklama kararı çıkartmadığı belirtildi. Delilleri karartan Jandarma görevlileri hakkında soruşturma başlatıldığı da belirtilirken Jandarma’nın bulduğu delilleri de dosyaya koymadığı anlaşıldı.

Adil Öksüz’ü sorgulayan Savcı da Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajda Adil Öksüz’ün kaçamak ve yönlendirici cevaplar verdiğini, Fethullah Gülen‘e küfürler saydırdığını; fakat sorduğu tek bir soruyla onun da darbecilerden olduğunu anladığını belirtti. O soruya verdiği cevap üzerine tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk ettiğini belirten Savcı, mahkemenin tutuklama kararı çıkartmaması üzerine karara itiraz ettiğini söyledi.

15 Temmuz Darbe girişiminin kilit isimlerinden olan Adil Öksüz halen firari ve aranıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın