4D’li Taşeron İşçiler Ödemesine Kavuştu

Yıl içerisinde maaşlarının 54 günü olacak şekilde verilen taşeron işçilere tediye ikramiyesi bayram öncesinde hesaplara yatırılacak. Bayram ikramiyesi ve tediye ödemesi aynı gün içerisinde 22 Mayıs Cuma tarihinde hesaplara yatırılacak. Yıl içerisinde maaşlarının 54 günü olacak şekilde verilen taşeron işçilere tediye ikramiyesi bayram öncesinde hesaplara yatırılacak. Bayram ikramiyesi ve tediye ödemesi aynı gün içerisinde 22 […]

 4D’li Taşeron İşçiler Ödemesine Kavuştu

24.05.2020 - 14:18

Güncelleme : 24.05.2020 - 14:21

Yıl içerisinde maaşlarının 54 günü olacak şekilde verilen taşeron işçilere tediye ikramiyesi bayram öncesinde hesaplara yatırılacak. Bayram ikramiyesi ve tediye ödemesi aynı gün içerisinde 22 Mayıs Cuma tarihinde hesaplara yatırılacak.

Yıl içerisinde maaşlarının 54 günü olacak şekilde verilen taşeron işçilere tediye ikramiyesi bayram öncesinde hesaplara yatırılacak. Bayram ikramiyesi ve tediye ödemesi aynı gün içerisinde 22 Mayıs Cuma tarihinde hesaplara yatırılacak. Kadroya geçen taşeron işçiler yılın ikinci tediye ödemesine bayramdan önce kavuşabilecekler. Bu konuya ilişkin olarak Başkan Erdoğan’ın Resmi Gazete ’de yayımlanan kararı neticesinde taşeron işçiler tediye ikramiyelerini bayram öncesinde alabilecekler. İşte habere ilişkin olarak diğer detaylar..

İlginizi çekebilir >> Memur haberleri

Resmi gazetede Başkan Erdoğan’ın yayımladığı karara göre 4.7.1956 tarihli ve 6772 sayılı kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2020 yılında tediye ikramiyesinin birinci yarısının 31 Ocak tarihinde ve diğer yarısının da 22 Mayıs tarihinde karar verilmiştir. Yer altında çalışan maden işçilerine ise yapılacak olan ilave tediye ödemelerinin 23 Aralık tarihinde ödenmesine karar verilmiştir.

Taşeron İşçilere Tediye Ödemesi

Taşeron işçilere tediyeödemesi yılda 52 günlük olacak şekilde ödenmektedir. Bu tediye ödemeleri yıl çerisinde dört farklı seferde 13’er gün olacak şekilde ödenmektedir. Taşeron işçiler için tediye ödemelerinin ilk taksiti daha öncesinde 31 Ocak tarihinde ödenmişti. Şimdi de gözler ikinci tediye ödemelerine çevrildi. Tediye ödemelerinin ikinci taksiti de bayramdan önce 22 Mayıs Cuma tarihinde ödenecek. Bu kapsamda kalan ikişer günlük tediyeler ise daha sonrasında iki taksit şeklinde ödenecek. Bu tediye ikramiyeleri çalışan işçilere maaşlarına göre veriliyor. Taşeron işçilerin maaşlarının 52 günlük ücreti yıl içerisinde farklı zaman dilimlerinde ödenir.

İlginizi çekebilir >> Memura Zam Müjdesi! Toplu Sözleşme Enflasyon Farkı Zam Oranı Ne Kadar?

2020 yılı içerisinde ilave tediye ve bayram ikramiyeleri eklendiği zaman bu hafta içerisinde işçilere en düşük olarak 1002 liralık bir ödeme yapılacak. Kadroya geçen taşeron işçilere bu kapsamda ne kadar ödeme yapılacağı da böylelikle belirlenmiş oldu. En düşük 948 lira ikramiye üzerine bayram ikramiyesi de eklendiği zaman işçiler en düşük olarak 1002 lira ödemelerine bayram öncesinde kavuşacaklar. Bu ilave tediye ödemeleri belediyelerde çalışan işçilere ödenmeyecek. Ancak bu kapsamda belediyelerde çalışan işçiler de bu konu hakkında gerekli düzenlemelerin yapılmasını istiyorlar. Böylelikle de belediyelerde çalışan işçiler de bu tediye ikramiyelerinden faydalanmak istiyorlar.

Kaynak:  Son dakika haberleri internet