3 gün önce başlayan protestolar devam ediyor.

Tiflis’te 20 Haziran’da düzenlenen 26. Ortodoks Parlamentolararası Genel Asamblesi’nin oturumuna, Rusya heyetindeki Rusya Devlet Duması milletvekili Sergei Gavrilov’un başkanlık yapmasına tepkiyle başlayan protestolar Tiflis’te önce parlamentonun daha sonra ise hükümet binası karşısında sürdürüldü. Yaklaşık 5 saat süren protestoda göstericiler, 21 Haziran’da parlamento binası karşısında protestocuların dağıtılması sırasında çok sayıda vatandaşın yaralanmasından İçişleri Bakanını sorumlu tutarak […]

 3 gün önce başlayan protestolar devam ediyor.

25.06.2019 - 20:15

Güncelleme : 25.06.2019 - 20:15

Tiflis’te 20 Haziran’da düzenlenen 26. Ortodoks Parlamentolararası Genel Asamblesi’nin oturumuna, Rusya heyetindeki Rusya Devlet Duması milletvekili Sergei Gavrilov’un başkanlık yapmasına tepkiyle başlayan protestolar Tiflis’te önce parlamentonun daha sonra ise hükümet binası karşısında sürdürüldü.

Yaklaşık 5 saat süren protestoda göstericiler, 21 Haziran’da parlamento binası karşısında protestocuların dağıtılması sırasında çok sayıda vatandaşın yaralanmasından İçişleri Bakanını sorumlu tutarak istifa taleplerini yineledi.

Polis tarafından gözaltına alınanların serbest bırakılması taleplerini de bir kez daha aktaran göstericiler, talepleri yerine getirilmediği sürece protestoların devam edeceğini kaydetti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın