168 bin dolar kazandı!

2018’in en en popüler sosyal mecralarından biri olan TikTok ile ilgili ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu platform üzerinde müzikleri kullanılan DJ Atik, yönlendirmelerden kazandığı miktarı açıkladı. TikTok videolarında müzikleri kullanılan ve platformda hızla yükselen Atik, özellikle yapılan yönlendirmeler sayesinde milyonlarca insana erişmeyi başardı. En az bir kez hepimiz TikTok adlı uygulamaya denk geldik. […]

 168 bin dolar kazandı!

02.01.2019 - 14:21

Güncelleme : 02.01.2019 - 14:21

2018’in en en popüler sosyal mecralarından biri olan TikTok ile ilgili ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu platform üzerinde müzikleri kullanılan DJ Atik, yönlendirmelerden kazandığı miktarı açıkladı.

TikTok videolarında müzikleri kullanılan ve platformda hızla yükselen Atik, özellikle yapılan yönlendirmeler sayesinde milyonlarca insana erişmeyi başardı.

En az bir kez hepimiz TikTok adlı uygulamaya denk geldik. Peki, hem çok sevilen hem de çok eleştirilen bu uygulamanın ardında ne var? Sizler için bunu araştırdık.

Bilmeyenler için, TikTok üzerinde insanlar belli müzikler ve ses kalıplarını kullanarak farklı içerikler üretiyorlar. Özellikle ülkemizde inanılmaz popüler olan uygulama, dünya çapında da ciddi bir kullanıcı sayısına erişmiş durumda. Bu içeriklerle oluşturulan yönlendirmeler de, telif sahiplerine büyük faydalar sağlıyor.

Platform üzerinde hazırlanan binlerce videoda müzikleri kullanılan Atik, özellikle iTunes ve Shazam yönlendirmeleriyle ciddi gelir elde etti. Bu yönlendirmeler sayesinde ayda 168 bin dolar kazandığı açıklayan Atik, TikTok’un bu başarıda büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Yine bu yönlendirmelerle beraber iTunes’ta dünya listelerine giren DJ Atik, Shazam’da ise dünyada ilk 38‘e kadar yükselmiş.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın