15 Temmuz Darbe Girişimi Beyaz Perdeye Taşınıyor

Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği ve milletin iradesi ve azmi ile başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi beyaz perdeye taşınıyor. 1,5 milyon TL bütçe ayrılan film Adnan Menderes’in idamı ve 1960 darbesi, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın şüpheli ölümü gibi konuları da işleyecek. Uyanış ismi verilen filmin çekimlerine başlanırken teaser çekimleri de dün gece yapıldı. Darbe […]

 15 Temmuz Darbe Girişimi Beyaz Perdeye Taşınıyor

20.09.2016 - 10:45

Güncelleme : 20.09.2016 - 10:45

Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği ve milletin iradesi ve azmi ile başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi beyaz perdeye taşınıyor. 1,5 milyon TL bütçe ayrılan film Adnan Menderes’in idamı ve 1960 darbesi, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın şüpheli ölümü gibi konuları da işleyecek.

Uyanış ismi verilen filmin çekimlerine başlanırken teaser çekimleri de dün gece yapıldı. Darbe girişiminin ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü adını alan Boğaziçi Köprüsü’nde yapılan ilk çekimler ile beraber filme start verildi. Filmin en dikkat çeken isimlerinden biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan‘ı canlandıracak olan Perihan Savaş. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzerliği ile dikkat çeken Muhammed Erbek de Erdoğan’ı canlandıracak.

Bu isimlerin yanı sıra Adnan Menderes’e Murat Cumaoğlu, Turgut Özal’a da Adem Göçmen hayat verecek. Filmin 2017’nin ilk aylarına yetiştirilmesi planlanırken, diğer oyuncular hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın