10 YIL SONRA iPHONE OLMAYACAK

10 YIL SONRA iPHONE OLMAYACAK Ming-Chi Kuo, çok ilginç bilgiler içeren bir not hazırladı. Kuo, iPhone’un geleceği hakkındaki notunda, Apple’ın hedefinin on yıl içinde iPhone’u AR’a (artırılmış gerçeklik) odaklanan bir ürün ile değiştirmek olduğunu söyledi. Kuo, “Şu anda bir milyardan fazla aktif iPhone kullanıcısı var. Apple’ın hedefi on yıl içinde iPhone’u AR teknolojisi ile değiştirmekse, […]

 10 YIL SONRA iPHONE OLMAYACAK

26.11.2021 - 11:51

Güncelleme : 26.11.2021 - 11:51

10 YIL SONRA iPHONE OLMAYACAK
Ming-Chi Kuo, çok ilginç bilgiler içeren bir not hazırladı. Kuo, iPhone’un geleceği hakkındaki notunda, Apple’ın hedefinin on yıl içinde iPhone’u AR’a (artırılmış gerçeklik) odaklanan bir ürün ile değiştirmek olduğunu söyledi.

Kuo, “Şu anda bir milyardan fazla aktif iPhone kullanıcısı var. Apple’ın hedefi on yıl içinde iPhone’u AR teknolojisi ile değiştirmekse, bu Apple’ın on yıl içinde en az bir milyar AR cihazı satacağı anlamına geliyor.” dedi.

GELECEK YIL APPLE AR BAŞLIĞI GELİYOR
Kuo’ya göre, Apple’ın ilk AR başlığı gelecek yılın 4. çeyreğinde tanıtılacak. Başlıktaki üst düzey ana işlemcinin Apple’ın geçen yıl ilk Apple Silicon işlemcili Mac’ler için tanıttığı M1 çipine benzeyeceği söylenirken, ikincil bir işlemci ise cihazın sensörlerinden sorumlu olacak. VR (sanal gerçeklik) desteği de olacağı söylenen başlıkta Sony üretimi bir çift 4K Micro OLED ekran yer alacak.