PlayStation için geliştirilen In Nightmare, PC’ye geliyor

Sony, ilk olarak 1994 yılında piyasaya sürülen PlayStation konsoluna özel oyunlar için sürdürdüğü stratejiyi son 2 yılda rafa kaldırdı. İlk olarak Days Gone‘ın PC platformu için piyasaya sürülmesinin ardından önce Horizon Zero Dawn, daha sonra da PlayStation markasının en kallavi serilerinden biri olan God of War‘ın son oyunu PC platformu için piyasaya sürüldü. Son dönemde […]

 PlayStation için geliştirilen In Nightmare, PC’ye geliyor

21.01.2022 - 14:23

Güncelleme : 21.01.2022 - 14:23

Sony, ilk olarak 1994 yılında piyasaya sürülen PlayStation konsoluna özel oyunlar için sürdürdüğü stratejiyi son 2 yılda rafa kaldırdı. İlk olarak Days Gone‘ın PC platformu için piyasaya sürülmesinin ardından önce Horizon Zero Dawn, daha sonra da PlayStation markasının en kallavi serilerinden biri olan God of War‘ın son oyunu PC platformu için piyasaya sürüldü.

Son dönemde Microsoft Xbox’ın Game Pass hamlesi sonrası stratejilerinde değişikliğe giden Sony cephesi, PlayStation için geliştirilen bir oyununu daha PC platformu için piyasaya sürecek. 2022 yılı içerisinde Game Pass’e benzer bir abonelik sistemi (Project Spartacus) duyurması beklenen Japon şirket, içerisinde bulmaca öğeleri de bulunacak olan aksiyon – macera oyunu In Nightmare‘i de PC’ye getiriyor.

İlk olarak 2019 yılında duyurulan ve China Hero isimli geliştirici tarafından PlayStation’a özel olarak tasarlanan yapım, eğer çok büyük bir sürpriz olmazsa 29 Mart tarihinde, PC oyuncularıyla da buluşacak. Yapımın hem Epic Games Store hem de Steam‘de yayınlanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın