PayPal, kripto para desteği getirdi

PayPal, uzun bir süredir müşterilerinden gelen talebi duydu ve kripto para desteği getirdi. Bu sayede artık kullanıcıların hesapları üzerinden diğer cüzdanları ve kullandıkları borsalara Bitcoin gibi coinleri aktarabileceğini açıkladı. PayPal, bugün itibariyle kullanıcılarının hesapları üzerinden blockchain, kripto ve diğer dijital para türlerini aktif bir şekilde kullanabileceğini duyurdu. Tabii 2016 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na […]

 PayPal, kripto para desteği getirdi

07.06.2022 - 19:54

Güncelleme : 07.06.2022 - 19:54

PayPal, uzun bir süredir müşterilerinden gelen talebi duydu ve kripto para desteği getirdi. Bu sayede artık kullanıcıların hesapları üzerinden diğer cüzdanları ve kullandıkları borsalara Bitcoin gibi coinleri aktarabileceğini açıkladı.

PayPal, bugün itibariyle kullanıcılarının hesapları üzerinden blockchain, kripto ve diğer dijital para türlerini aktif bir şekilde kullanabileceğini duyurdu. Tabii 2016 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusu reddedildiği için Türkiye’den çekilme kararı aldı. Dolayısıyla şu an için bu hizmetten faydalanamıyoruz.

Şirketin kripto ve dijital para sorumlusu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte konuyla alakalı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Platformumuzda kripto satın almaya başladığımızdan beri bu özellik kullanıcılarımızdan en çok talep edilen özellikti. Kullanıcıların başka bir yerde kriptoları varsa ve konsolide etmek istiyorlarsa, harici adreslerden PayPal’a getirebilirler. Ayrıca PayPal sisteminde olan herkese kripto gönderebilirler.

Bu yeni özellik sayesinde artık tüm kullanıcılar kripto paralarını PayPal hesaplarında toplayabilecek. Ayrıca yatırım ve ödeme aracı olarak da kullanabilecek. Üstelik şirketin iddiasına göre yapılan transferler yalnızca saniyeler içerisinde tamamlanıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın