OnePlus Nord CE 2 5G

Yıllardır yılda bir seri tanıtan ve bu seriyi üst seviyeye konumlandıran OnePlus, 2020 yılının yaz aylarında orta segmente giriş yaptı. Nord modeliyle hem daha fazla cihaz tanıtmaya başlayan, hem de daha alt seviyelere hizmet sunan şirket, ilerleyen süreçte daha farklı orta seviye telefonlar da duyurdu. Sadece Nord değil, N serisini de orta segment için hazırlayan […]

 OnePlus Nord CE 2 5G

26.01.2022 - 12:49

Güncelleme : 26.01.2022 - 12:49

Yıllardır yılda bir seri tanıtan ve bu seriyi üst seviyeye konumlandıran OnePlus, 2020 yılının yaz aylarında orta segmente giriş yaptı. Nord modeliyle hem daha fazla cihaz tanıtmaya başlayan, hem de daha alt seviyelere hizmet sunan şirket, ilerleyen süreçte daha farklı orta seviye telefonlar da duyurdu. Sadece Nord değil, N serisini de orta segment için hazırlayan şirketin 5G destekli yeni telefonu Nord CE 2 5G’nin tanıtım tarihi ortaya çıktı.

Daha öncesinde Nord CE 2 5G olarak ortaya çıkan ancak son zamanlarda isim değişikliği ile gündeme gelip Nord CE 2 5G adını alan yeni OnePlus modeli, gerek tasarımsal gerekse donanımsal anlamda daha öncesinde çıkış yapan OPPO Reno 7 SE 5G’nin tıpatıp aynısı. Şirketler, aynı holding altında faaliyet göstermelerinin dışında yazılım tarafında yeni ortaklıklar kurduğundan bu gelişme pek de şaşırtıcı değil.

Ortaya çıkan bilgiler doğrultusunda 11 Şubat tarihinde tanıtılacak olan OnePlus Nord CE 2 5G, arka tarafta üçlü kamera kurulumu ve led flaş ile pazara sunulacak. Gücünü 6nm üretim sürecinden geçen sekiz çekirdekli MediaTek Dimensity 900 5G’den alan telefonun 90Hz yenileme hızına sahip FHD+ çözünürlükte AMOLED ekranı bulunacak. 48 Megapiksellik Reno 7 SE 5G’nin aksne 64 Megapiksel çözünürlükte ana kamerası ve 65W hızlı şarj desteği Nord CE 2 5G’yi alınabilir kılarken, 256GB’a kadar depolama ile 12GB’a kadar RAM’de telefonda yer alacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın