NFT severler mutlu

Instagram tarafında testlerin başlamasının ardından tekrardan açıklamalarda bulunan Zuckerberg bu seferde sanal eser paylaşımının Facebook üzerinden yapılabileceğinin mümkün olacağını aktardı. Temmuz 2022’ye gelindiğinde ise Meta, dijital sanat eseri paylaşımını 100 ülkede aktif hale getirdi. Bunun yanında hala testler devam ederken firma dijital varlıkların sergilenmesi için özel animasyonlar üzerinde de çalışmalarına devam ettiğini açıkladı. Aynı zamanda […]

 NFT severler mutlu

31.08.2022 - 13:39

Güncelleme : 31.08.2022 - 13:39

Instagram tarafında testlerin başlamasının ardından tekrardan açıklamalarda bulunan Zuckerberg bu seferde sanal eser paylaşımının Facebook üzerinden yapılabileceğinin mümkün olacağını aktardı. Temmuz 2022’ye gelindiğinde ise Meta, dijital sanat eseri paylaşımını 100 ülkede aktif hale getirdi.

Bunun yanında hala testler devam ederken firma dijital varlıkların sergilenmesi için özel animasyonlar üzerinde de çalışmalarına devam ettiğini açıkladı. Aynı zamanda hikayeler üzerinden de bu dijital sanat eserlerini paylaşmak mümkün olacak. Buna ek olarak, kullanıcılar AR üzerinden NFT görüntüleyebilecek.

Twitter ve Reddit gibi uygulamalar NFT tabanlı avatarlar üzerinde çalışırken Meta bu dijital eserleri sergileme imkanı sunacak ve kullanıcılar tıpkı normal görsellere veya videolara bakar gibi NFT içeriklerine de göz atabilecek.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz mayıs ayında açıklama yapan Instagram’ın başkanı Adam Mosseri uygulama üzerinden satış yapan kullanıcıların verilerini analiz ettiklerini ve Meta veri tabanında bulunan ögelerin satışı için bir dijital sanat pazarı kurabileceklerini de açıkladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın