Netflix oyun işini büyütüyor

Netflix, oyun sektöründeki yerini sağlamlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Son zamanlarda Boss Fight Entertainment ve Next Games gibi stüdyoları bünyesine katan şirketin 2022 yılı içinde mobil uygulamasına getireceği oyun sayısı da belli oldu. Netflix, oyun sektörüne ilk olarak geçtiğimiz yıl giriş yaptı. İlk etapta 5 oyunu abonelerine sunan şirket, zamanla bu sayıyı artırdı ve an itibariyle […]

 Netflix oyun işini büyütüyor

27.04.2022 - 16:27

Güncelleme : 27.04.2022 - 16:27

Netflix, oyun sektöründeki yerini sağlamlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Son zamanlarda Boss Fight Entertainment ve Next Games gibi stüdyoları bünyesine katan şirketin 2022 yılı içinde mobil uygulamasına getireceği oyun sayısı da belli oldu.

Netflix, oyun sektörüne ilk olarak geçtiğimiz yıl giriş yaptı. İlk etapta 5 oyunu abonelerine sunan şirket, zamanla bu sayıyı artırdı ve an itibariyle 18 oyunluk bir kütüphaneye sahip. Ancak Washington Post’un raporuna göre şirketin için bu yeterli değil. Bu nedenle yıl sonuna kadar yaklaşık 30 yeni yapımın daha platforma gelmesi için hummalı bir çalışma söz konusu.

Mevcut Netflix oyunları ise şöyle;

Arcanium: Rise of Akhan
Asphalt Xtreme
Bowling Ballers
Card Blast
Dominoes Café
Dungeon Dwarves
Hextech Mayhem: A League of Legends Story
Into the Dead 2: Unleashed
Knittens
Krispee Street
Shatter Remastered
Shooting Hoops
Stranger Things: 1984
Stranger Things 3: The Game
Teeter (Up)
This is a True Story
Wonderputt Forever

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın