Huawei P50 Pro ve P50 Pocket

2019 yılına kadar akıllı telefon sektörünün en başarılı şirketleri arasında gösterilen Huawei, kara listeye alınmasının ardından eski gücünü kaybetti. Şirket, bu üç yıllık süreçte ABD’ye olan bağlılığını minimuma indirgemek için HarmonyOS işletim sistemini piyasaya sürerken, yeni akıllı telefonlarıyla da sektörde kaybettiği pazar payını geri almaya çalışıyor. Belirli aralıklarla kullanıcıların beğenisine sunulan Huawei P50 Pro ve […]

 Huawei P50 Pro ve P50 Pocket

09.02.2022 - 11:13

Güncelleme : 09.02.2022 - 11:13

2019 yılına kadar akıllı telefon sektörünün en başarılı şirketleri arasında gösterilen Huawei, kara listeye alınmasının ardından eski gücünü kaybetti. Şirket, bu üç yıllık süreçte ABD’ye olan bağlılığını minimuma indirgemek için HarmonyOS işletim sistemini piyasaya sürerken, yeni akıllı telefonlarıyla da sektörde kaybettiği pazar payını geri almaya çalışıyor.

Belirli aralıklarla kullanıcıların beğenisine sunulan Huawei P50 Pro ve P50 Pocket modellerinin küresel pazarlara gelmesi için geri sayım başladı. Cihazlar, ilk etapta Bulgaristan ve Hırvatistan’da satışa çıkarken, Asya-Pasifik, Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Güney Amerika ülkelerinde de ön sipariş sürecine girmeye başladı. Böylelikle iki cihazın da küresel fiyat etiketleri belli oldu.

Huawei P50 Pro, 8 GB RAM ve 256 GB’lik sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Altın ve siyah renk seçenekleriyle gelen akıllı telefonun fiyat etiketi ise 1200 euro olarak belirlendi.

Galaxy Z Flip serisine rakip olarak tasarlanan P50 Pocket ise 8 GB RAM ve 256 GB’lik sürümü ile satışa çıktı. Beyaz renkle gelen katlanabilir telefonun fiyatı 1300 euro olarak açıklandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın