Hayat Eve Sığar uygulaması güncellendi

2019 yılının sonlarına doğru patlak veren, tüm dünyada milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs salgını nedeni ile ülkemizde alınan önlemlerden biri de Hayat Eve Sığar uygulaması diyebiliriz. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen, virüsün takibi ve izolasyon sürecinin kolaylaştırılması gibi konularda büyük kolaylık sağlayan mobil uygulamada kısa bir süre önce bazı değişiklikler yapıldı. HES uygulamasına vatandaşların kullanım […]

 Hayat Eve Sığar uygulaması güncellendi

27.01.2022 - 12:51

Güncelleme : 27.01.2022 - 12:51

2019 yılının sonlarına doğru patlak veren, tüm dünyada milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs salgını nedeni ile ülkemizde alınan önlemlerden biri de Hayat Eve Sığar uygulaması diyebiliriz. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen, virüsün takibi ve izolasyon sürecinin kolaylaştırılması gibi konularda büyük kolaylık sağlayan mobil uygulamada kısa bir süre önce bazı değişiklikler yapıldı.

HES uygulamasına vatandaşların kullanım deneyimini bir üst seviyeye çıkaran bazı değişiklikler yapıldı. Bu noktada 15 günden az süresi kalan HES kodları için yer alan bilgilendirme metninin rengi turuncuya çevrildi.

Çocuklarım için HES kodları uzatma penceresinde ise işlemin gerçekleştirilebilmesi için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası alanı zorunluluğu getirildi. Bu gereksinimin karşılanması durumunda yukarı olduğu gibi HES kodunun süresinde değişiklik yapılabilecek.

Yeni sürümde uygulama için yapılan sürüm notları ise şöyle;

15 günden az süresi kalan HES kodları için yer alan bilgilendirme metninin rengi güncellendi.
HES kodları için süre uzatma özelliği geliştirildi
Çocuklarım için HES kodları uzatma penceresinde TCKN alanı zorunluluğu getirildi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın