Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Güçlerini birleştiriyor

Güçlerini birleştiriyor

admin admin -
42 0

Rolls-Royce markasını her zaman lüks otomobilleri ile biliyor olsak da havacılık sektöründe de önemli işler yapıyorlar. Hyundai de otomobil sektörü dışında çeşitli alanlarda çalışmalarını yürütüyor. Şimdi bu iki şirket yaptıkları ortaklık ile birlikte havacılık sektöründe önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Hyundai Motor Group ve Rolls-Royce Holdings, tamamen elektrikli tahrik sistemini Gelişmiş Hava Hareketliliği (AAM) pazarına entegre etmek için birlikte çalışmak üzere bir anlaşmaya imza attıklarını duyurdu.

Hyundai son dönemde batarya ve hidrojen teknolojisine önemli yatırımlar yaptı. Şirket son dönemde havacılık sektöründe de önemli atılımlar yapmaya başladı. Şimdi ise Koreli üretici, Rolls-Royce ile birlikte havacılık sektöründe çevreci bir yaklaşımla yer almak istiyor.

Rolls-Royce ise hâli hazırda 622 km/s hıza ulaşan elektriki uçağı ile bu sektördeki yerini biraz daha güçlendirmiş durumda “Dünyanın en hızlı elektrikli aracı” ünvanını elinde bulunduran Spirit of Innovation uçağına sahip olan ünlü İngiliz üretici, şimdi ise yeteneklerini sürdürülebilirlik alanında göstermeyi amaçlıyor.

Şirketler, yakıt kaynağı olarak hidrojeni kullanmanın, elektrikli motorun tüm faydalarını ve aynı zamanda uzun menzil sunduğunu söylüyor. Şirketler ayrıca hidrojen yakıt hücrelerini, depolama sistemlerini ve altyapıyı havacılık pazarına getirmek için birlikte çalışacak.

Hyundai bünyesinde bulunan Supernal, 2028 yılına kadar kentsel alanlarda müşteri taşımaya başlamayı planlıyor. Hyundai, 2030’larda ise daha uzun menzilli uçuşlara geçiş yapmak istiyor. Rolls-Royce ile kurulan ortaklık ve hidrojen yakıt hücreleri bu konuda Koreli üreticiye yardımcı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir