Galaxy Z Flip 4

Akıllı telefon dünyası, yeni bir akımla genişlemeye devam ediyor. Katlanabilir akıllı telefonlar, son dönemde oldukça popüler hale geldi. Bu akımın tüm dünyadaki en büyük temsilcilerinin başında hiç kuşkusuz Samsung yer alıyor. Teknoloji devi, bu yılın başında amiral gemisi Galaxy S22 serisini piyasaya sürmüştü. Görünen o ki şirket, bu sene içerisinde birde katlanabilir akıllı telefon piyasaya […]

 Galaxy Z Flip 4

04.03.2022 - 20:03

Güncelleme : 04.03.2022 - 20:03

Akıllı telefon dünyası, yeni bir akımla genişlemeye devam ediyor. Katlanabilir akıllı telefonlar, son dönemde oldukça popüler hale geldi. Bu akımın tüm dünyadaki en büyük temsilcilerinin başında hiç kuşkusuz Samsung yer alıyor. Teknoloji devi, bu yılın başında amiral gemisi Galaxy S22 serisini piyasaya sürmüştü. Görünen o ki şirket, bu sene içerisinde birde katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürecek.

Galaxy Z Flip 4’ün çıkış tarihi, olabilecek fiyat aralığı ve yeni özellikleri ile ilgili bazı söylentiler çıkmaya başladı. Katlanabilir akıllı telefonla ilgili en dikkat çeken bilgi, kamera tasarımı oldu. Hollandalı blog LetsGoDigital’in geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Samsung’un döner kameralı katlanabilir bir telefon için Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne patent başvurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

Katlanabilir akıllı telefon ile ilgili söylentiler giderek artmaya devam ediyor. Samsung, Galaxy Z Flip’in lansmanlarında şimdiye dek belirli bir model izlemedi. Bu sene içinde çıkmasına kesin gözüyle bakılan telefon, söylentilere göre Ağustos veya Eylül aylarında piyasaya sürülecek. Fiyatı ile ilgili kesin bir ifade kullanılmadı ancak Z Flip 4’ün Galaxy Z Flip 3, Z Fold ve Fold 2’ye nazaran daha düşük bütçeli olarak çıkması bekleniyor.

Samsung, Galaxy Z Flip 4’ün tasarımında da birkaç değişiklik planlıyor. Kore haber sitesi The Elec’e göre katlanabilir akıllı telefon, Z Flip 3’ün 6.7 inçlik dahili katlanabilir ekran tasarımı ile aynı olacak. Fakat dış kapak ekranı 1,83 inçten 1,9 inç’e yükseltilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın