Filmlerin gişesini yükseltenler bonus kazanıyor

Filmlerin gişesini yükseltenler bonus kazanıyor

 Filmlerin gişesini yükseltenler bonus kazanıyor

27.01.2022 - 18:08

Güncelleme : 27.01.2022 - 18:08

Filmlerin gişesini yükseltenler bonus kazanıyor

CTMovies Türkiye pazarına girdi

Özgün dağıtım modeliyle dikkat çeken Amerikan şirketi CTMovies, filmlerin gişesini yükseltenlerin bonus kazanmasını sağlıyor. CTMoviesin Türkiye pazarında hizmet vermek üzere ilgili makamlarla imzaladığı anlaşmaya göre, 3 yıl içinde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde şube açacak ve her yıl 100 milyon dolardan fazla vergi ödeyecek.

Online film endüstrisinde tanınmış şirketlerinden ABD merkezli CTMovies, 4 Ocak 2022 tarihinde imzalanan stratejik işbirliği anlaşmasıyla Türkiye pazarına girdiğini duyurdu. Özgün dağıtım modeliyle dikkat çeken CTMovies, filmlerin daha yüksek gişe elde etmesini sağlayanların, internet üzerinden bonus kazanmasına destek oluyor.

CTMovies’in Türkiye pazarında hizmet vermek üzere ilgili makamlarla imzaladığı anlaşmaya göre, Amerikalı şirket Türkiye’de dijital bir endüstri merkezi kurmaya, kendi inovasyon platformunu oluşturmaya, internet tabanlı endüstrilerin yayılımını hızlandırmaya, yetenek yetiştirme ve teknik eğitim konularını desteklemeye ve akıllı bir platform oluşturmaya odaklanarak Ağustos 2022’de Türkiye’de resmi olarak bir şube açacak. Şirketin hedefleri arasında 3 yıl içinde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde şube açmak ve her yıl 100 milyon dolardan fazla vergi ödemek yer alıyor.

İmzalanan anlaşma hakkında CTMovies tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada, ilgili Türk makamları tarafından sıcak bir şekilde karşılandıkları belirtilerek şunlar ifade edildi: “Türkiye, köklü geçmişi ve beşeri bilimlerdeki başarısıyla dünya çapında üne sahip. Avrupa ve Asya kıtalarının buluşma noktası Türkiye, CTMovies’in büyüme ufkunda da önemli bir yere sahip.”

Açıklamada, ilgili makamların şunları söylediği belirtildi: “Bilgi ekonomisi, Türkiye’nin reel ekonomisinin dönüştürülmesi ve yükseltilmesi için yeni bir yöntem. Bu konuda istenilen kapasitenin yakalanması için internetten yeterince yararlanılamıyor. Oysa CTMovies gibi şirketlerle işbirliğinin artırılması, bu gelişmenin önünü açabilir. Yaptığımız stratejik işbirliği, Türkiye’nin bilgi endüstrisinin derin entegrasyonunu güçlü bir şekilde teşvik edecek, gelişmekte olan endüstrilerin dönüşümünü, iyileştirilmesini ve gelişimini artıracak, yeni ve eski kinetik enerjinin dönüşümünü hızlandıracaktır. İki tarafın işbirliğini daha da güçlendirmesi, işbirliği alanlarını genişletmeye devam etmesi, işbirliği seviyelerini yükseltmesi ve kazan-kazan durumlarının artırılmasını umuyoruz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın