Ferrari’ye rakip

Motosiklet üreticisi KTM, 2008 yılında ilk süper spor otomobili olan X-Bow modelini tanıtmıştı. Otomobil pazarında yeniden boy gösteren şirket, KTM X-Bow GT2 modelinin bazı özelliklerini açıkladı. Sadece 80 kg olan karbon monokok şasiye sahip olan ilk X-Bow modeli, ultra hafifliği nedeniyle birçok kişinin beğenisini kazanmayı başardı. İlk modeli üstü açık olarak üreten şirket, yeni modelin […]

 Ferrari’ye rakip

25.01.2022 - 14:38

Güncelleme : 25.01.2022 - 14:38

Motosiklet üreticisi KTM, 2008 yılında ilk süper spor otomobili olan X-Bow modelini tanıtmıştı. Otomobil pazarında yeniden boy gösteren şirket, KTM X-Bow GT2 modelinin bazı özelliklerini açıkladı.

Sadece 80 kg olan karbon monokok şasiye sahip olan ilk X-Bow modeli, ultra hafifliği nedeniyle birçok kişinin beğenisini kazanmayı başardı. İlk modeli üstü açık olarak üreten şirket, yeni modelin üstüne kapatarak FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) onaylı roll cage (çelik takla kafesi) ekledi.

Sınırlı kaydırmalı diferansiyel (LSD) ve 7 ileri şanzıman ile satılacak model, standart X-Bow modeliyle aynı şasiye sahip. LSD, tekerlekler arasındaki dönüş hızı farkı belirli bir limit aştığında devreye girerek dönüş hızlarını biri birine eşitliyor. Çekiş kaybının yaşandığı senaryolarda yol tutuşunu belirgin bir şekilde iyileştiren LSD, birçok marka tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Geliştirilen aracın 1.048 kg olduğunu belirten şirket, geliştirme sürecinde KTM’nin yarış ekibi ile birlikte çalıştıklarının altını çizdi. Şık görünüme sahip olan model, her ne kadar GT2 segmentinde olsa da standart kullanım için de uygun.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın