Boston Dynamics robotu Spot

Hyundai’nin satın aldığı Boston Dynamics’e ait otonom robot Spot, otomobil üretim merkezleri dışındaki duraklarından biri olan Tüpraş’ta denenmeye başlandı. Dünyada ilk çıktığında büyük bir ses getiren Boston Dynamics, günümüzde birçok yerde kullanılan otonom robotları ile gelişmeye devam ediyor. Hyundai tarafından satın alındıktan sonra robotik parça üretimi için bir tedarik parça zinciri kurmak için yeniden organize […]

 Boston Dynamics robotu Spot

05.02.2022 - 12:00

Güncelleme : 05.02.2022 - 12:00

Hyundai’nin satın aldığı Boston Dynamics’e ait otonom robot Spot, otomobil üretim merkezleri dışındaki duraklarından biri olan Tüpraş’ta denenmeye başlandı. Dünyada ilk çıktığında büyük bir ses getiren Boston Dynamics, günümüzde birçok yerde kullanılan otonom robotları ile gelişmeye devam ediyor.

Hyundai tarafından satın alındıktan sonra robotik parça üretimi için bir tedarik parça zinciri kurmak için yeniden organize edilen Boston Dynamics, henüz bu yolun başında olsa da iş ortamı, güvenlik amiri ve emniyetli çalışma alanı sağlamak amacıyla birçok şirket tarafından kullanılıyor.

Robotik teknolojilerin Türkiye’de üretim sahalarındaki öncü uygulayıcılarından biri olmayı hedefleyen şirket, petrol depolama tanklarının periyodik kontrol çalışmalarında, metrelerce yükseklikteki ölçümlemelerde ve rafineri sahalarındaki riskli iş alanlarında Boston Dynamics’in uzaktan kumanda edilebilen akıllı dört bacaklı robotu Spot ile üretim sahalarında test uygulamalarına başladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın