Boeing’den uçan taksi

Ortaya çıkan son haberlere göre Boeing, uçan taksi projelerindeki yatırımlarını genişletiyor. Şirket, Google’ın kurucu ortağı Larry Page tarafından pilotsuz uçak geliştirmek için kurulan Wisk Aero’ya 450 milyon dolarlık (6.1 milyar TL) bir yatırım yaptı. Larry Page tarafından başlatılan havacılık girişimi Wisk, 2019 yılında Boeing ve Kitty Hawk Corporation arasında bir ortak girişim olarak kuruldu. O […]

 Boeing’den uçan taksi

29.01.2022 - 13:58

Güncelleme : 29.01.2022 - 13:58

Ortaya çıkan son haberlere göre Boeing, uçan taksi projelerindeki yatırımlarını genişletiyor. Şirket, Google’ın kurucu ortağı Larry Page tarafından pilotsuz uçak geliştirmek için kurulan Wisk Aero’ya 450 milyon dolarlık (6.1 milyar TL) bir yatırım yaptı.

Larry Page tarafından başlatılan havacılık girişimi Wisk, 2019 yılında Boeing ve Kitty Hawk Corporation arasında bir ortak girişim olarak kuruldu. O günden beri de geliştirdiği elektrik motorlu uçak prototipleri ve uçan taksi projeleriyle kendine çizdiği yol haritasında ilerliyor.

Pilotsuz bir şekilde kendi kendine uçabilen taksilerin geliştirilmesi için artan bir yarış görüyoruz. Sızdırılan bilgilere göre de Wisk, 2021’in Mayıs ayında ABD’de hava taksileri işletmek için ilk anlaşmasını imzaladı. Boeing tarafından yapılan bu son yarım milyar dolarlık yatırımla birlikte de sektördeki liderlik koltuğuna aday rakiplerini geçmek istediğini anlaşılıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın