BMW iX1

BMW, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, yeni düzenlemelerle birlikte içten yanmalı otomobillerinin tamamen elektrikli versiyonlarını da piyasaya sürüyor. Bu sayede şirket, birçok müşteriye kolaylıkla ulaşabiliyor. BMW, iX1 modelinin ilk teaser görselini yayınladı. Yayınlanan fotoğraf aracın ön tasarımını bizlere gösteriyor. Genel olarak baktığımızda yeni elektrikli BMW modellerinde gördüğümüz tasarıma benzer bir tasarımın bizleri […]

 BMW iX1

19.03.2022 - 20:00

Güncelleme : 19.03.2022 - 20:00

BMW, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, yeni düzenlemelerle birlikte içten yanmalı otomobillerinin tamamen elektrikli versiyonlarını da piyasaya sürüyor. Bu sayede şirket, birçok müşteriye kolaylıkla ulaşabiliyor.

BMW, iX1 modelinin ilk teaser görselini yayınladı. Yayınlanan fotoğraf aracın ön tasarımını bizlere gösteriyor. Genel olarak baktığımızda yeni elektrikli BMW modellerinde gördüğümüz tasarıma benzer bir tasarımın bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Büyük kardeşi iX3’e benzer böbrek tasarımı ve far grubu sayesinde araç küçük bir elektrikli X3 olarak gözükecek.

Bu teaser görselle birlikte aracın menziliyle ilgili de bazı bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni BMW iX1, WLTP değerlerine göre 413-438 kilometre arasında menzile sahip olacak. Bu sayede araç, günlük kullanımda birçok kullanıcının taleplerini rahatlıkla karşılayabilecek. Ayrıca batarya teknoloji sayesinde kısa sürede iyi bir menzil de bizlere sunacak.

Aracın henüz ne zaman tanıtılacağı belli değil. Ancak yapılan açıklamalara göre araç, yeni nesil BMW X1’den sonra tanıtılacak. Tahminlere göre araç bu yıl içerisinde bizlerin karşısına çıkacak. Yeni X1’in tamamen elektrikli versiyona ek olarak plug-in hybrid (şarj edilebilir hibrit) versiyonu da bulunacak. Bu sayede araç birçok kullanıcıya hitap edebilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın