BMW i3 modelinin üretimini durdurabilir

BMW, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Bünyesinde Rolls-Royce ve Mini markalarını da bulunduran şirket, sunduğu teknolojileri ve performans özellikleri sayesinde çok seviliyor ve dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Avustrulyalı bir sürücü tarafından ortaya atılan iddialara göre BMW, Temmuz ayında popüler elektrikli otomobil i3’ün üretimine son verecek. BMW i3, küçük bir hatchback olarak […]

 BMW i3 modelinin üretimini durdurabilir

28.01.2022 - 15:21

Güncelleme : 28.01.2022 - 15:21

BMW, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Bünyesinde Rolls-Royce ve Mini markalarını da bulunduran şirket, sunduğu teknolojileri ve performans özellikleri sayesinde çok seviliyor ve dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Avustrulyalı bir sürücü tarafından ortaya atılan iddialara göre BMW, Temmuz ayında popüler elektrikli otomobil i3’ün üretimine son verecek. BMW i3, küçük bir hatchback olarak bizlerin karşısına çıkıyor ve yaklaşık 10 yıldır satışta bulunuyor. Bugüne kadar i3, dünya genelinde 220.000’den fazla satarak başarısını kanıtlamış otomobiller arasında yer alıyor.

Özellikle BMW’nin 3 serisi sedan modelinin elektrikli versiyonu için i3 ismini kullanacağını biliyoruz. Buna ek olarak firmanın i3 modelini iX1’e dönüştürmek gibi bir planı var. Bu durum, üretimin Temmuz’da sonlandırılacağı iddialarını güçlendiriyor. Ayrıca BMW i3, sahip olduğu maddeler nedeniyle üretilmesi zor bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Yapısında bulunan kapsamlı karbonfiber kullanımı nedeniyle BMW’yi zorlayan araçlar arasında yer alıyor. Ayrıca karbonfiber maliyetlerinden dolayı otomobil sahipleri için tamir masrafları çok fazla. BMW i3, 2018’de gerçekleşen makyaj operasyonuyla birlikte yenilenmiş ve menzili artmıştı. Ayrıca seriye daha performanslı bir model olan i3S eklenmişti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın