Apple ve Samsung arasında sürpriz anlaşma

Samsung ve Apple teknoloji dünyasında güçlü bir rekabet içinde olsa da bu, iki büyük üretici arasındaki ortaklıkları engellemiyor. Güney Kore’de ortaya çıkan yeni iş birliği, özellikle Apple’ın gelecekteki cihazları için kullanmak istediği ekranları ele alıyor. Yeni OLED paneller, çift katman sayesinde maksimum parlaklığın artmasına ve bataryanın daha uzun ömürlü olmasına izin verecek. Tabletler, dizüstü bilgisayarlar […]

 Apple ve Samsung arasında sürpriz anlaşma

03.03.2022 - 18:41

Güncelleme : 03.03.2022 - 18:41

Samsung ve Apple teknoloji dünyasında güçlü bir rekabet içinde olsa da bu, iki büyük üretici arasındaki ortaklıkları engellemiyor. Güney Kore’de ortaya çıkan yeni iş birliği, özellikle Apple’ın gelecekteki cihazları için kullanmak istediği ekranları ele alıyor.

Yeni OLED paneller, çift katman sayesinde maksimum parlaklığın artmasına ve bataryanın daha uzun ömürlü olmasına izin verecek. Tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve otomobiller için tasarlanacak yenilikçi OLED ekranların, üst üste binen ışık emisyonu için iki alt tabakadan oluşacağı belirtildi. 2024 ile 2025 arasında Apple’a teslim edilebilecek bu panel, ilk olarak iPad Pro’da yer alabilir.

“Two-stack tandem” isimli bu teknolojinin ekran için sunduğu ana avantajlar, panelin sırasıyla iki ve dört katına çıkabilen parlaklığı ve daha uzun ekran süresidir. Ancak kaynağa göre Samsung’un bu “two-stack” (veya iki katman) panellerini üretirken karşılaştığı bazı sorunlar var: üretim maliyetleri ve renk doğruluğu.

Rapor ayrıca Samsung T1 ekranların otomotiv sektöründe de olası kullanımından söz ediyor, ancak bu konunun detayına girilmiyor. Yenilikçi paneller Apple’ın, merakla beklenen Apple Car ürünü için bir fırsat olabilir.

T1 ekranının seri üretiminin önümüzdeki yıl başlaması bekleniyor. Ancak Apple, teknolojik yenilikleri tüm kullanıcılarına sunma konusunda her zaman çok temkinli davrandı, bu yüzden iPad’lere T2 isimli ikinci nesil ekranın yerleştirileceği düşünülüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın