5G destekli Huawei

Bundan birkaç yıl öncesine kadar akıllı telefon ve telekomünikasyon başta olmak üzere çeşitli alanlarda ön plana çıkan Huawei, an itibariyle eski gücünden bir hayli uzakta. 2019’da Çin devleti ile doğrudan bağlantısı olduğu gerekçesi ile ABD tarafından kara listeye alınan şirket, yıkıcı yaptırımlara maruz kalarak Çin ve küresel pazarlardaki pazar payını da büyük ölçüde kaybetti. Huawei, […]

 5G destekli Huawei

14.03.2022 - 18:32

Güncelleme : 14.03.2022 - 18:32

Bundan birkaç yıl öncesine kadar akıllı telefon ve telekomünikasyon başta olmak üzere çeşitli alanlarda ön plana çıkan Huawei, an itibariyle eski gücünden bir hayli uzakta. 2019’da Çin devleti ile doğrudan bağlantısı olduğu gerekçesi ile ABD tarafından kara listeye alınan şirket, yıkıcı yaptırımlara maruz kalarak Çin ve küresel pazarlardaki pazar payını da büyük ölçüde kaybetti.

Huawei, 5G ağlarının hızlı gelişimi karşısında yaptırımların etkisiyle bugüne dek istenen atılımı yapamadı. Bu nedenle şirketin üst düzey teknik özelliklere sahip ancak 4G destekli modelleri, 5G’ye kıyasla yavaş kalarak yeni kullanıcıları kendisine çekmeyi başaramadı. Ancak bu durum çok yakında değişecek gibi görünüyor.

Huawei, 4G’li akıllı telefonlarının 5G ağlarını kullanabilmesi için özel bir kılıf geliştirmeye başladı. USB-C üzerinden cihazlara bağlanan ve bünyesinde bir 5G modemi barındıran kılıf; sinyal kalitesi ve donanım gibi konularda gerçek bir 5G modem deneyimi sunmasa da bağlantı hızlarında kullanıcıları çok fazla üzmeyecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın