Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. 14 inç iPad

14 inç iPad

admin admin -
66 0

ARMv8 mimarisi üzerine inşa edilen işlemci, 5nm teknolojisiyle üretiliyor. 8 çekirdekli olduğu belirtilen işlemcide, 3.5GHz saat hızında çalışan performans çekirdeği ve 2.4GHz saat hızında çalışan verimlilik çekirdeği yer alıyor. 10 çekirdekli grafik arabirimine sahip Apple M2, 24 GB’a kadar LPDDR5 RAM desteğiyle karşımıza çıkıyor.

M2 işlemciye sahip yeni iPad Pro modeli, performans konusunda iddialı olacak. Sızdırılan bilgilere göre Apple, bu yıl tanıtacağı iPad Pro modelinde ekran konusunda sürpriz yapacak. Analistler, şirketin 14 inç iPad Pro modeli üzerinde çalıştığını açıkladı.

M2 iPad Pro’da dikkat çeken bir diğer detay ise MagSafe. Şirketin iPad ailesinde de MagSafe teknolojisini kullanacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. iPhone ailesine göre oldukça büyük bataryaya sahip olan iPad Pro’nun daha yüksek Watt değerine sahip MagSafe ile geleceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte Apple, ilk kez akıllı cihazlarında ters kablosuz şarj özelliğini kullanacak.

Yeni modelin 2022’nin üçüncü çeyreğinde tanıtılacağı belirtiliyor. Şirket, M2 iPad Pro modelini Eylül veya Ekim’de kullanıcıların beğenisine sunacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir