Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Türk Ultra Yüzücüler, 20 Bridges Swim Parkurunda Yarışacak

Türk Ultra Yüzücüler, 20 Bridges Swim Parkurunda Yarışacak

haber haber -
34 0

Aysu Türkoğlu ve Yasemin Altıntaş, Zorlu Parkurda Türk Kadınlarının Dayanıklılığını Sergileyecek

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ultra yüzücü Aysu Türkoğlu ve Yasemin Altıntaş, ABD’nin Manhattan Adası’nın etrafındaki 28,5 mil (46 kilometre) uzunluğundaki ’20 Bridges Swim’ parkurunda yarışacak. Bu parkur, güçlü akıntılara ve zorlu koşullara karşı yüzerek, Türk kadınlarının dayanıklılığını ve kararlılığını dünyaya sergileyecek.

Triple Crown Unvanı İçin Yarışacaklar

Yasemin Altıntaş’ın bu seneki hedeflerinden biri Manş geçişi, Aysu Türkoğlu’nun ise Catalina geçişi. ’20 Bridges Swim’ geçişini tamamladıktan sonra Altıntaş Manş geçişiyle, Türkoğlu Catalina geçişiyle ‘Triple Crown’ unvanını kazanmış olacaklar. Bu unvan, açık su yüzme dünyasında büyük bir başarı olarak kabul edilen üç ana uzun mesafe yüzme etkinliğini tamamlamak anlamına geliyor.

Prestijli Başarıya Doğru İlerliyorlar

Yüzme dünyasındaki en büyük başarılar arasında yer alan ‘Triple Crown’, yüzücüler için büyük bir prestij kaynağı oluşturuyor. Türkoğlu ve Altıntaş, 2 Haziran 2024’te, Türkiye saatiyle saat 23.00’da, Amerika saatiyle saat 16.00’da yarışacaklar. Yüzücülerimiz ‘Pier A’dan suya girecekler ve yüzüş sonunda yine ‘Pier A’dan çıkıp parkuru tamamlayacaklar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir