Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Süper Lig Asist Kralı Dries Mertens Galatasaray İle Yola Devam Ediyor

Süper Lig Asist Kralı Dries Mertens Galatasaray İle Yola Devam Ediyor

haber haber -
15 0

Bir Kez Daha Yola Devam Kararını Açıkladı

Süper Lig’in asist kralı olan Dries Mertens, sözleşmesi sona eren ve Galatasaray ile sözlü olarak anlaşma sağlayan Belçikalı futbolcu, kararını ülkesi medyasına da açıkladı. VTM News’a konuşan 37 yaşındaki futbolcu, “Kontratım bitiyor. Başlarda büyük ihtimalle futbolu bırakacağımı söylemiştim. Ama görüşmeler iki ay önce başladı. Neden mi? Çünkü burada işler iyi giderken neden bırakayım?” ifadelerini kullandı.

Keyfini Çıkarıyor

Eşi Kat Kerkhofs’un da devam etmesi yönünde fikir bildirdiğini belirten Mertens, “Bırakmak aptallık olur. Bu kadar harika sezon geçireceğimizi düşünemiyordum” dedi. Sözleşme uzatma görüşmelerinin devam ettiğini anlatan Mertens, ne zaman haberlermersin.com futbola veda edeceğini artık bilmediğini kaydederek, “Yakında 38 yaşına basacağım. Bu sürede günün keyfini çıkarıyorum. Böyle yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

37’sinde Tarihi Sezon

Dries Mertens, Galatasaray’ın son 10 maçının dokuzunda skor katkısı yaptı; 6 gol atıp 10 da asist yaptı. Belçikalı futbolcu, sezonu ligde 9 gol-16 asistle tamamladı. Avrupa’da da üç kez ağları sarsan Mertens, 28 kez skor katkısı yaparken, bundan daha iyi bir sezonu en son 2018-19’da Napoli’de 19 gol-13 asistle (32 skor katkısı) yaşamıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir