Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Diyarbakır’da Güvenlik Önlemleri Dikkat Çekti

Diyarbakır’da Güvenlik Önlemleri Dikkat Çekti

haber haber -
48 0

Diyarbekir Spor ve Bursaspor Maçında Yoğun Güvenlik Tedbirleri

Diyarbekir Spor ile Bursaspor arasında oynanan TFF 2. Lig Beyaz Grup 37. hafta karşılaşmasında alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Önlemler Maç Öncesi Başladı

Dün Diyarbakır’a gelen Bursaspor kafilesine zırhlı araçların eşlik ettiği maç öncesi stadyuma giden tüm yollar kapatıldı. Stadyuma her iki takım taraftarının da alınmadığı karşılaşma seyircisiz oynandı.

Karşılaşma Sonucu

Diyarbakır Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı ev sahibi ekip 2-1 galip tamamladı.

Maç Sonrası Güvenlik Önlemleri Devam Etti

Maç sonunda Diyarbekir Spor Kulüp Başkanı Serkan Genç, sahaya inerek futbolcuları kenara çekti. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı maçın ardından futbolcular soyunma odalarına gitti. Stadyum çevresinde polisin güvenlik önlemi karşılaşmanın ardından da devam etti.

Bursaspor ve Diyarbekir Spor’un Aldığı Taraftar Yasağı

Bursaspor’a verilen taraftar yasağı, geçen hafta içerisinde Diyarbekir Spor için de alındı. Bu nedenle Diyarbekir Spor yönetimi, maça çıkmama kararı aldıklarını açıklamıştı.

Başkanın Açıklamaları

Diyarbekir Spor Kulüp Başkanı Serkan Genç, maçtan önce yaptığı açıklamada, yaşananlarla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Neden, çünkü bu karara baktık. Yasa gereği federasyonun verdiği kararlara baktık. Puanlarımızdan dolayı böyle bir şey olduğunu gördük. Diyarbakır’ımıza yapılan bu haksızlıkları kabul etmedik.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir