Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Beşiktaş, Ole Gunnar Solskjaer İle Anlaşmaya Çok Yakın

Beşiktaş, Ole Gunnar Solskjaer İle Anlaşmaya Çok Yakın

haber haber -
37 0

Beşiktaş’ın Yeni Teknik Direktör Arayışı

Beşiktaş, eski Manchester United teknik direktörü Ole Gunnar Solskjaer ile yeni bir teknik direktörlük anlaşmasına çok yakın. Solskjaer, Kasım 2021’de Manchester United’dan ayrıldıktan sonra boşta kalmıştı.

Geçmişi ve Başarıları

Ole Gunnar Solskjaer, Manchester United’ı 2020 ve 2021 yıllarında arka arkaya ilk dört sırada tamamlamıştı. Ayrıca, 2021’de Premier Lig’de ikinci sırada yer almış ve Avrupa Ligi finalinde de mücadele etmişti.

Beşiktaş ile İlk Temas

Solskjaer, Beşiktaş ile Ocak ayında ilk temasa geçmişti. Türk kulübü, Portekizli teknik direktör Fernando Santos’un ardından yeni bir teknik direktör arayışına girmişti.

Reddedilen Teklifler

Solskjaer, ayrıldıktan sonra birçok kulüp ve milli takım düzeyinde teklifleri geri çevirmişti. Ancak, Beşiktaş’ın teklifiyle ilgileniyor gibi görünüyor.

Beklenen Rekabet

Eğer anlaşma gerçekleşirse, Solskjaer Fenerbahçe’nin başında bulunan Jose Mourinho’nun ardından Türkiye’de görev yapacak ikinci eski Manchester United teknik direktörü olacak.

Solskjaer’in Kariyeri

Ole Gunnar Solskjaer, Beşiktaş ile anlaşması durumunda dördüncü takımı olacak. Daha önce Manchester United, Molde ve Cardiff City gibi takımlarda görev almış olan Solskjaer, futbolculuk kariyerinde de önemli başarılara imza atmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir