Yüksek Promil Hüzünlüyüm

Yüksek Promil Hüzünlüyüm Furkan Başkak’ın “Yüksek Promil Hüzünlüyüm” isimli kitabı İkinci Adam Yayınevi tarafından yayınlanarak, raflarda yerini aldı. Furkan Başkak kimdir? Furkan Başkak Malatya’da doğmuştur. Fırat Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okumaya başlamış, ardından aynı üniversitede Fizyoterapi programına dâhil olmuştur. İki bölümü de tamamlamamıştır. Çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler bölümünden mezun olup, çağrı merkezi sektöründe […]

 Yüksek Promil Hüzünlüyüm

14.02.2022 - 13:25

Güncelleme : 14.02.2022 - 13:25

Yüksek Promil Hüzünlüyüm

Furkan Başkak’ın “Yüksek Promil Hüzünlüyüm” isimli kitabı İkinci Adam Yayınevi tarafından yayınlanarak, raflarda yerini aldı.

Furkan Başkak kimdir?

Furkan Başkak Malatya’da doğmuştur. Fırat Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okumaya başlamış, ardından aynı üniversitede Fizyoterapi programına dâhil olmuştur. İki bölümü de tamamlamamıştır. Çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler bölümünden mezun olup, çağrı merkezi sektöründe yönetici olarak çalışmaya devam etmektedir. Firmalara, derneklere, öğrenci kulüplerine; liderlik ve yaratıcılık üzerine eğitimler ve seminerler veren Furkan Başkak, iş yaşamında insan psikolojisi üzerine çalışmaların içinde yer almıştır.

2005’te blog yazmaya başlamış olup, yerel gazetelerde köşe yazıları da yazmıştır. İlk kitabı olan “Yüksek Promil Hüzünlüyüm” ise 2022 yılında raflarda yerini almıştır.

Yüksek Promil Hüzünlüyüm

“Beni gerçekten soracak olursanız; yüksek promil hüzünlüyüm.” diye başlayan kitap, değişkenlik gösteren bir ruh halini, deneme formatında önümüze sunmaktadır. Güncelerden, anılardan, hayallerden, hikâyelerden ve ayrılık öyküsünden bahsedilen kitap, kısa sürede oldukça fazla satarak, okurlar tarafından sevildi.

Arka kapak yazısı:

“İlk defa kurduğum bir hayal kalbime inerek inancıma talip olmuştu. O talibe, biriktirdiğim tüm inanmışlığımı teslim ettim. Hangi hikayeler güzel biter bilmiyorum ama benim hikayem kırılmış inançlarımla birlikte, bir hüzün olarak yarım kaldı. O hüznün şiddetini aletler ve insanlar ölçemedi, ki zaten hüznün bir ölçü birimi yoktur. Unutursun, alışırsın tavsiyeleri üzerime yığınla atıldı. Oysa bana zaman dahil hiçbir şey iyi gelmiyordu. Nihayetinde onunla beraber yaşamaya alışmayı seçtim. Evet, seçtim diyorum çünkü ben hüznüme tutkundum. Damarlarımda kan ve kanıma karışmış nikotinle, kafeinle birlikte ölçülemeyen miktarda hüzün dolaşıyordu. Öldürmeyecek fakat hemen önümde yaşananları dahi görmeme engel olacak kadar yüksek promil hüzün.”

Kişisel blog: https://www.furkanbaskak.com.tr

Instagram: https://www.instagram.com/furkanbaskak

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın