Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. Van 1067 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Van 1067 Hatası Nasıl Düzeltilir?

admin admin -
75 0

Van 1067 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Van 1067 hatası, özellikle Windows 11 sisteminde sıklıkla meydana gelen ancak bazı yöntemler ile düzeltilmesi mümkün olan bir Valorant hatasıdır.

Windows 11 işletim sistemini kullanan Valorant severlerin son zamanlarda sık sık karşılaştığı hatalardan birisi 1067 hatasıdır. Özellikle Windows 11 işletim sisteminde çok sık olarak görülür. Windows 11 işletim sisteminde Valorant’ı açmak isteyenler ekranda “Bağlantı hatası” ibaresiyle karşılaşabiliyor. Eğer bu hata koduyla karşılaşırsanız çözüm yolu bulmadan Valorant’a girmeniz de imkansız olacaktır.

Çok oyunculu bir oyun olan Valorant’ın sahibi Riot Games’in hataları ve aksakları sebebi ile oyuncular sık sık bu sorunla karşılaşabiliyor. Özellikle oyunun açılış sırasında görüle Val ve Van hataları en fazla karşılaşılan hatalardır. Sistemini Windows 11’e yükselten neredeyse her Valorant oyuncusunun karşılaştığı bu sorunları bir takım çözüm yöntemleri ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Valorant Van 1067 Hatası Çözümü 2022

Van 1067 hatası çözümü vardır. Ancak bu çözüm yöntemlerini denemeden önce mutlak doğru kurulmuş, düzgün çalışan ve son sürüm olan Windows 11 işletim sistemini kullanıyor olmanız şarttır. Bu hata kodunun iki farklı çözümü vardır. Eğer net olarak sorunun nereden kaynaklandığını bilmiyorsanız kesin çözüm için mutlaka iki yöntemi de denemeniz faydanıza olacaktır.

TPM 2.0 Etkinleştirme

TPM 2.0’ı etkinleştirmek için öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın;

 • Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra F2 ya da F10 tuşuna basarak BIOS menüsüne gidin.
 • Açılan ekranda “Security” ya da “Güvenlik” menüsüne giderecek TPM seçeneğini “Enable” olarak değiştirin. Ayarlarınızı kaydederek çıkış yapın.

VGC Hizmetini Yeniden Başlatma

 • İlk olarak arama çubuğunda “Hizmetler” uygulamasını aratın ve uygulamaya gidin.
 • Hizmetler penceresinde vgc hizmetini bularak üzerine çift tıklayın.
 • Başlangıç türünü “Otomatik” olarak ayarladıktan sonra “Başlat” butonuna tıklayın.
 • Son aşamada “Tamam” butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin ve pençeyi kapatın.

Bu yöntemleri uyguladıktan sonra Valorant oyunu, Windows 11 işletim sisteminizde sorunsuz olarak çalışacaktır.

Van 1067 Valorant Hatası Nedir?

Van 1067 hatası, yukarıda da belirttiğimiz gibi işletim sistemini Windows 10 iken Windows 11 sistemine yükselten kullanıcıların karşılaştığı bir hata kodudur. Bu hata kodunun temel nedeni ise TPM 2.0’ın kapalı yani etkin olmaması olabileceği gibi aynı zamanda BIOS menüsündeki ya da hizmetler bölümünde vgs hizmetlerin özellikleri de olabilir.

Bilgisayarınızı Windows 11 işletim sistemine yükselttiğinizde güvenli ön yükleme ya da TPM 2.0 etkinleştirmesi yapmadıysanız ya da bu sistemler düzgün çalışmıyor ise Valorant oyununda sıklıkla van 1067 hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu hata kodu, Windows 11 sistemini kullanan Valorant oyuncularının çok sık karşılaştığı bir sorun olsa da hata kodunu ortadan kaldırabileceğiniz çözüm yolları vardır.

Van 1067 Hata Kodu 2022

Çok oyunculu bir oyun olan Valorant, günümüzde çok fazla ilgi gören ve Riot Games’e ait bir oyundur. Oyuncu kitlesi çok fazla olsa da özellikle Windows 11 yükseltmesi yapan oyuncuların hemen hemen hepsi oyunu açmaya çalıştığı sırada “Yeniden bağlanmak için istemciyi yeniden başlatın” uyarısını veren van 1067 hatası ile karşı karşıya kalıyor.

Bu sorunun ana nedeni genellikle Güvenilir Platform Modülü olan TPM 2.0’ın kapalı olmasıdır. Dolayısıyla da sorunun ana çözüm yöntemi öncelikle TPM 2.0’ı etkinleştirmekten geçiyor diyebiliriz.

Valorant oyuncuları birkaç yöntemle bu hatayı çözüme kavuşturabilir. Genel olarak bilgisayar sistemini yeniden başlatıp BIOS adı verilen temel giriş-çıkış sistemi menüsüne giderek TPM 2.0 etkinleştirmek kolay ve hızlı bir işlemdir. Ancak bu etkinleştirmeyi yaparken başlangıç ayarlarını değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

Van 1067 Hatası Neden Olur?

Van 1067 hatası, Valorant oyununda son zamanlarda çok sık meydana gelen ve dolayısıyla da yeni bir hata kodudur. Valorant oyuncusu iseniz ancak bu oyunu Windows 11 işletim sisteminde oynamak istiyorsanız o halde 1067 hata koduyla karşılaşabilirsiniz. Bu hata kodunun temel nedeni ise güvenli ön yükleme ya da TPM 2.0 olabilir.

İşletim sisteminizi Windows 11’e yükseltirken güvenli ön yükleme yapmadıysanız ya da TPM 2.0’ı etkinleştirmediyseniz bu iki temel bileşen olmadan Valorant’ı sorunsuz bir şekilde oynamanız da mümkün olmayacaktır. Bu iki bileşenden birinin dahi düzgün çalışmaması 1067 hata koduna sebebiyet verebilir. Kullanıcıları güvenlik risklerine karşı koruma altına alan Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı arabiriminin bir özelliği olan güvenli önyükleme ve Windows 11 için hazırlanmış olan donanım güvenlik bileşimi olan TPM 2.0; bu hata kodunu ortadan kaldırmak için aynı anda etkin hale getirilmelidir.

KAYNAK. : https://faikbas.com/van-1067-hatasi/

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir