Ümit Özdağ, son seçim anketlerinde dengeleri değiştirdi!

Ümit Özdağ, son seçim anketlerinde dengeleri değiştirdi! Seçim anketleri meydana gelen gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Ümit Özdağ’ın partisi son zamandaki mülteci karşıtı tutumuyla seçim anketlerde kıpırdama yapmayı başardı. Areda Survey tarafından son seçim anketine ilişkin neticeler yayınlandı. Ankette yüzde 36.9 ile birinci parti olarak AK Parti çıktı. AK Parti’yi CHP takip ederken, MHP’den sürpriz bir […]

 Ümit Özdağ, son seçim anketlerinde dengeleri değiştirdi!

16.05.2022 - 13:08

Güncelleme : 16.05.2022 - 13:08

Ümit Özdağ, son seçim anketlerinde dengeleri değiştirdi!

Seçim anketleri meydana gelen gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Ümit Özdağ’ın partisi son zamandaki mülteci karşıtı tutumuyla seçim anketlerde kıpırdama yapmayı başardı.

Areda Survey tarafından son seçim anketine ilişkin neticeler yayınlandı. Ankette yüzde 36.9 ile birinci parti olarak AK Parti çıktı. AK Parti’yi CHP takip ederken, MHP’den sürpriz bir çıkış geldi. MHP, yüzde 10.1 aldı. Son dönemde ismini duyurmayı başaran Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi ise yüzde 1.1’de kaldı.

Türkiye’de siyaset arenası hızlı gündem değiştirirken, meydana gelen münakaşaların sonrasında partilerin oylarındaki değişimler de hayli merak ediliyor. Zaman zaman yaptığı seçim anketleriyle bilinen Areda Survey de son seçim anketinin neticelerini paylaştı.

MHP’den sürpriz
Ankete, daha önceki anketlerde 6 ila 7 puan bandında çıkan Mhp’nin yüzde 10.1’lik oy oranı damga vurdu. Sığınmacı münakaşası sebebiyle ismi sık sık gündeme gelen Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi ise yüzde 1.1’de kaldı.

AK Parti birinci sırada
Yapılan ankette katılımcılara, ‘Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ diyerek soruldu. Ankette AK Parti yüzde 36.9 oy oranıyla ilk sırada yer alıyor. AK Parti’yi yüzde 25.1 oy oranıyla CHP takip ediyor. Üçüncü sırada yüzde 11.8 oy oranıyla İYİ Parti bulunuyor. İYİ Parti’yi ise yüzde 10.1 ile MHP takip ediyor.

Öbür partilerin oy oranı ise şu şekilde:

HDP: Yüzde 9.4

Tekrardan Refah Partisi: Yüzde 1.3

Zafer Partisi: Yüzde 1.1

Saadet Partisi: Yüzde 1.0

Deva: Yüzde 0.9

Memleket Partisi: Yüzde 0.7

Türkiye Değişim Partisi: Yüzde 0.4

Büyük Birlik Partisi: Yüzde 0.3

Gelecek Partisi: Yüzde0.2

Kaynak: https://www.haber.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın