Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

 Ukrayna’da Gezilecek Yerler

23.02.2022 - 15:49

Güncelleme : 23.02.2022 - 15:49

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler konusunda, yurt dışına çıkmak isteyen kişiler için Ukrayna başlıca verilecek örnekler arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise oldukça güzel hem de fazla maliyetli olmayan bir ülke olmasından kaynaklanıyor.

Ukrayna zengin ve kültürel yapısı ve renkli gece hayatı ile pek çok turistin ilgisini çekiyor. Vizesiz şekilde gitme imkânı olması ile de pek çok kişinin ilgi odağı olan bir ülkedir.

Kiev’e gidildiği zaman geniş parklarına mutlaka uğramak gerekir. Burada Bulunan parklarda, ailece güzel vakit geçirmek mümkündür. 11. Yüzyıldan bu yana korunan mimari yapısı ile oldukça dikkat çeken bir şehirdir.

Odessa ise bilinen tarihi hikâyeleri ile ön plana çıkıyor. Burada bulunan Potemkin merdivenleri, Privoz pazarı gibi alanlar oldukça dikkat çeker.

Gezilecek yerlerkonusunda, Ukrayna ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için Gezicini sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ukrayna’da Gezilecek Yerlerde Dikkat Çeken Noktalar

Gezilecek yerler konusunda, Ukrayna’da bazı alanlar oldukça dikkat çeker. Arsenal silah müzesi oldukça beğenilen bir alandır. Türünde tek olan bu müzede askeri silahlar, toplar gibi pek çok silah bulunur. İtalyan avlusu da bu alanlara örnek verilebilir.

Bu alan bir zamanlar şehrin en zengini olan Korniakt tarafından yaptırıldı. Kemerli sütunları bulunan alan, mimari yapısı ile dikkat çeker. İç avlusu oldukça beğenilir. Burada Polonya kraliyet ailesinden kalma mobilya, gümüş gibi çeşitli eşyalar sergileniyor. Tüm bu alanlar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için Gezicini sitesini ziyaret etmek mümkündür.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın