TikTok’a bir darbe daha

Instagram’ın popüler TikTok uygulamasına karşı çıkardığı Reels özelliği gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Özellikle genç sosyal medya kullanıcılarını kendisine çekmek isteyen uygulama, bu anlamda TikTok’un belli başlı özelliklerini Reels’te sunuyor. Reels’i daha da geliştirmek isteyen Instagram, yapılan son güncelleme ile birlikte yeni özellikler ekledi. Gelen güncelleme ile Instagram Reels, izleyicilerle daha fazla etkileşim kurulması ve […]

 TikTok’a bir darbe daha

04.06.2022 - 11:29

Güncelleme : 04.06.2022 - 11:29

Instagram’ın popüler TikTok uygulamasına karşı çıkardığı Reels özelliği gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Özellikle genç sosyal medya kullanıcılarını kendisine çekmek isteyen uygulama, bu anlamda TikTok’un belli başlı özelliklerini Reels’te sunuyor. Reels’i daha da geliştirmek isteyen Instagram, yapılan son güncelleme ile birlikte yeni özellikler ekledi.

Gelen güncelleme ile Instagram Reels, izleyicilerle daha fazla etkileşim kurulması ve kullanıcının kendisini daha iyi ifade etmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Reels’e yeni araçlar ve ses ifadeleri gibi yeni özellikler eklenmiş durumda.

nstagram ayrıca bundan böyle kendi sesinizi doğrudan Reels’e aktarma olanağı da sunacak. Gelen yeni özellik ile birlikte 5 saniye üzerindeki videolara kendi çektiğiniz videolardan ses aktarabileceksiniz. Ayrıca, paylaştığınız ses, diğer kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek.

Reels bunların yanı sıra daha farklı videolar oluşturmak adına yeni ses efektlerini de bünyesine ekledi. Bu ses efektleri arasında havalı korna, cırcır böceği, davul ve çok daha fazla seçenek yer alıyor. Instagram ayrıca Hikayeler kısmında sunulan anket, test ve emoji ifadeleri özelliklerini de Reels’te de sunmaya başlıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın