SGK binalarının önünde yoğunluk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam EYT’de yaş şartı olmayacağını ve ilk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağını belirtti. Düzenlemede SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmayacak Şartları sağlayan herkes emeklilik hakkından faydalanabileceğini de açıkladı. Düzenlemenin duyurulmasının ardından sabahın erken saatlerinden itibaren SGK merkezleri önünde yoğunluk yaşanmaya başladı. İlgili Haber 30 Mayıs 2023 dolar – euro […]

 SGK binalarının önünde yoğunluk

29.12.2022 - 13:07

Güncelleme : 29.12.2022 - 13:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam EYT’de yaş şartı olmayacağını ve ilk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağını belirtti.

Düzenlemede SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmayacak Şartları sağlayan herkes emeklilik hakkından faydalanabileceğini de açıkladı.

Düzenlemenin duyurulmasının ardından sabahın erken saatlerinden itibaren SGK merkezleri önünde yoğunluk yaşanmaya başladı.

İşlem yapmak, bilgi almak isteyen vatandaşlar, SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Kalabalık arasında prim gününü hesaplatmak, askerlik ve doğum borçlanmasını yapmak isteyenlerin yanı sıra hemen emekli aylığı alabileceğini düşünenler de vardı.

Yaşanan bu yoğunluk üzerine SGK’dan bir açıklama yapıldı. Açıklamada, söz konusu düzenlemenin yasalaşma sürecini tamamlamadığı hatırlatıldı.

Bu nedenle vatandaşların aylık bağlama taleplerinin yasal olarak mümkün olmadığı belirtildi.

Açıklamada, düzenleme yürürlüğe girdikten sonra aylık taleplerinin en kısa sürede sonuçlandırılacağı kaydedildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın