Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Seyyar satıcı dövülerek öldürüldü

Seyyar satıcı dövülerek öldürüldü

admin admin -
81 0

Ülkenin doğusundaki Adriyatik denizi kıyısında yer alan Civitanova Marche’de dün akşam saatlerinde meydana gelen olay anına ilişkin görüntüler basında yer aldı.

Sokakta seyyar satıcılık yapan Nijeryalı 39 yaşındaki Alika Ogorchukwu, 32 yaşındaki İtalyan Filippo Claudio Giuseppe Ferlazzo tarafından kentin işlek caddelerinden Umberto I’de darbedilmesi sonucu hayatını kaybetti.
Basında yer alan görüntülerde, saldırgan Ferlazzo’nun, önceden geçirdiği kaza nedeniyle koltuk değneğiyle yürüyen Ogorchukwu’ya önce koltuk değneğiyle saldırması, daha sonra yere düşünce de üzerine çıkıp, kafasını yere vurması yer aldı.

Macerata Emniyeti’nden Komiser Matteo Luconi, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturmalarının devam ettiğini, şu anda Giuseppe Ferlazzo’nun cinayeti ırkçı nefretle işlediğine dair bir bulguları olmadığını söyledi.

Luconi, olayın kendisinden yalvararak bir şey satmak isteyen satıcıya gösterilen anormal tepki sonucu gerçekleştiğini kaydetti.

Ogorchukwu’nun darbedildiği sırada olaya müdahale etmek yerine çevredeki insanların sadece uzaktan bağırması ve olayı görüntülemeyi tercih etmesi ayrıca tartışma konusu oldu.

La Repubblica gazetesi, olayı “Bir seyyar satıcı sokak ortasında öldürülüyor, yoldan geçenler ise o anı çekiyor” başlığıyla okuyucularına duyurdu.

Sağlık Bakanı ve sol “Articolo 1” partisinden Roberto Speranza, Twitter hesabından, “Alika Ogorchukwu’nun Civitanova Marche’de sokak ortasında vahşice öldürülmesi şaşırtıcı. Olaya kayıtsızlık, şiddet kadar ciddi ve mazur görülemez.” paylaşımında bulundu.

Göç karşıtı tezleriyle bilinen sağcı Lig Partisinin lideri Matteo Salvini “Bu şekilde ölmek bir çılgınlık. Umarım bunu yapan mümkün olan en yüksek cezayı alır.” yorumunu yaptı.

Aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşleri Partisinden Marche Bölge Yönetimi Başkanı Francesco Acquaroli, olayla ilgili yaptığı açıklamada, Alika’nın ailesine taziyelerini ileterek, “Bu konuda, Marche’nin kimliğini, değerlerini ve imajını savunmak için, açılacak davada sivil taraf olarak müdahil olmak isteyeceğiz. Her zaman kapsayıcı ve destekleyici bir topluluk olduk ve öyle de kalmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir