Putin’den Türkiye açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den önemli bir Türkiye açıklaması geldi. Avrupa’daki doğalgaz krizine değinen Putin, çözüm için Türkiye’yi işaret etti. Kuzey Akım gazını Karadeniz’e yönlendirebileceklerini söyleyen Putin, “Türkiye’de Avrupa için büyük bir doğalgaz merkezi kurabiliriz” açıklamasını yaptı. İlgili Haber 27 Mart 2023 akaryakıt fiyatları Rus lider “Petrol piyasalarına yönelik hiçbir müdahale, hiçbir rezerv kullanımı enerji sorununu […]

 Putin’den Türkiye açıklaması

13.10.2022 - 11:09

Güncelleme : 13.10.2022 - 11:09

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den önemli bir Türkiye açıklaması geldi.

Avrupa’daki doğalgaz krizine değinen Putin, çözüm için Türkiye’yi işaret etti.

Kuzey Akım gazını Karadeniz’e yönlendirebileceklerini söyleyen Putin, “Türkiye’de Avrupa için büyük bir doğalgaz merkezi kurabiliriz” açıklamasını yaptı.

Rus lider “Petrol piyasalarına yönelik hiçbir müdahale, hiçbir rezerv kullanımı enerji sorununu çözemez. Rusya, kışın dahil Avrupa’ya enerji sevkiyatına hazır, top onların sahasında” dedi.

Rus Enerji Haftası etkinliğinde bugün konuşan Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, Türk Akım doğalgaz hattında ilave hatların inşa edilmesinin değerlendirildiğini söyledi.

Rus Enerji Haftası etkinliğinde bugün konuşan Novak, “Bu değerlendirilecek seçeneklerden biri. Bu fikrin üzerinde çalışılacak” dedi.

Rus lider ayrıca petrol boru hatlarındaki sabotajların uluslararası bir terörizm olduğunu savunarak, “Kuzey Akım sabotajlarının ardında Rusya ve Avrupa’nın ilişkilerini kesmek isteyenler var” diye konuştu. Kuzey Akım 2’deki bir boru hattının halen çalışır durumda olduğunu söyeleyen Rusya Devlet Başkanı, bu projenin kurtarılabileceğini söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın