Porselen Kaplama Nedir?

Porselen Kaplama Nedir? Porselen kaplama, dişlerde estetik bir görünüme sahip olmak isteyen hastaların tercih ettiği çözümlerden bir tanesidir. Diğer kaplama çözümlerine nazaran daha avantajlı bir seçenek olan porselen kaplamanın gülüş tasarımındaki yeri büyüktür. Ağız fonksiyonlarının yerine getirilmesi ve ideal görünüm konusunda porselen kaplama çözümlerine başvurabilirsiniz. Alia Dent olarak porselen kaplamayla daha sağlıklı ve güzel dişlere […]

 Porselen Kaplama Nedir?

27.04.2022 - 13:15

Güncelleme : 27.04.2022 - 13:15

Porselen Kaplama Nedir?

Porselen kaplama, dişlerde estetik bir görünüme sahip olmak isteyen hastaların tercih ettiği çözümlerden bir tanesidir. Diğer kaplama çözümlerine nazaran daha avantajlı bir seçenek olan porselen kaplamanın gülüş tasarımındaki yeri büyüktür. Ağız fonksiyonlarının yerine getirilmesi ve ideal görünüm konusunda porselen kaplama çözümlerine başvurabilirsiniz. Alia Dent olarak porselen kaplamayla daha sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmanızı sağlıyoruz.

Porselen Kaplama Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Porselen kaplama çözümlerinden bir tanesi olan bu uygulama diş üzerine porselen malzemeden elde edilen kaplamanın yerleştirilmesini ifade eder. Hastanın diş yapısına ve diş rengine bağlı olarak belirlenen bu kaplama sayesinde estetik bir görünüme ulaşmak mümkündür. Alia Dent tarafından sunulan bu hizmet aşağıdaki aşamalarla gerçekleştirilmektedir.

 • Kaplama gerçekleştirilecek olan dişlerin üst kısmı özel tekniklerle temizlenerek kalıntılardan arındırılmaktadır,
 • Arındırma sonrasında kaplamanın dişe oturmasını sağlamak adına inceltme uygulaması gerçekleşmektedir. İnceltme işlemi hastanın diş yapısına göre 0,5 mm ile 0,7 mm arasında değişir,
 • Diş inceltmeden sonra kalıp alma süreci başlar. 3 boyutlu görüntüleme teknolojisi kullanılarak dişlerin kalıbı çıkarılır,
 • Kalıplar alındıktan sonra özel laboratuvarlarda dişlerinize uygun porselen kaplamaların imalatı gerçekleşir,
 • Porselen kaplamaların imalatı tamamlandıktan hemen sonra prova süreci ve kaplamanın yerleştirilmesi sağlanır,
 • Kaplamaların dişe oturması durumunda işlem tamamlanırken herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık durumunda özel laboratuvarlarda düzeltme işlemi yapılır.

Diş hekimleri tarafından titizlikle gerçekleştirilmesi gereken tedavi süreciyle başarılı sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır. Siz de dişlerinizin daha estetik görünmesi adına porselen kaplamadan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Porselen Kaplamanın Tercih Edileceği Durumlar Nelerdir?

Dişlerinizin daha estetik bir görünüme kavuşması adına porselen kaplamayı tercih edebilirsiniz. Ancak bu uygulamanın aşağıdaki durumlarda da tercih edilebileceğini unutmamalısınız.

 • Dişlerde çapraşıklık olması durumunda,
 • Eksik diş problemlerinde,
 • Çürük dişin dolgu ile düzeltilemediği hallerde,
 • Diş kırıklarında,
 • Estetik diş tedavilerinde.

Tüm bu durumlar dişlerinize porselen kaplama yaptırabileceğiniz bir alternatiftir. Bu nedenle de ideal bir çözüm ve kaliteli bir seçeneğe kapı aralamak adına Alia Dent’e başvurabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz sayesinde sizlerin taleplerine en uygun çözümleri ortaya koyuyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın