PC kullanıcılarına müjde

Sony’nin PlayStation 5 ile birlikte tanıttığı DualSense oyun kontrolcüsü, uyarlanabilir tetikleyicileri ve dokunsal geri bildirim desteği gibi özellikleriyle hem konsol hem de bilgisayar kullanıcılarına keyifli ve gerçekçi bir oyun deneyimi yaşatıyor. Bu memnuniyetsizliğin en büyük sebebi ise: yazılım güncellemelerinin doğrudan bilgisayarda yapılamaması. Sony’nin DualSense için yayınladığı bir güncellemeyi yalnızca PlayStation 5 ile yükleyebilirsiniz. Bu durum, […]

 PC kullanıcılarına müjde

13.04.2022 - 18:25

Güncelleme : 13.04.2022 - 18:25

Sony’nin PlayStation 5 ile birlikte tanıttığı DualSense oyun kontrolcüsü, uyarlanabilir tetikleyicileri ve dokunsal geri bildirim desteği gibi özellikleriyle hem konsol hem de bilgisayar kullanıcılarına keyifli ve gerçekçi bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Bu memnuniyetsizliğin en büyük sebebi ise: yazılım güncellemelerinin doğrudan bilgisayarda yapılamaması. Sony’nin DualSense için yayınladığı bir güncellemeyi yalnızca PlayStation 5 ile yükleyebilirsiniz. Bu durum, sadece kontrolcüyü satın alıp PS5’i olmayan kullanıcılar için sorun teşkil ediyor.

Sony, DualSense’in Windows ve Mac’te güncellenebilmesini sağlayacağını resmi olarak açıklamadı. Ancak şirketin web sitesinde bulunan ve sonradan silinen bir kullanıcı lisans sözleşmesinde DualSense için bir Updater (Güncelleyici) uygulaması geliştiriliğinden bahsediyor ve iyi haber şu ki: bu uygulama PC’de kullanılacak.

Uygulama sayesinde kontrolc doğrudan bilgisayarda güncellenebilecek ve PS5’e gerek kalmayacak. Bir başka deyişle Sony, DualSense’i PC kullanıcıları için tamamen bağımsız hale getirecek. Bu aynı zamanda şirketin, DualSense’in Windows ve Mac cihazlarla uyumluluğunu ileride daha fazla artıracağı anlamına da geliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın