Oversize Sweatshirt

Oversize Sweatshirt

 Oversize Sweatshirt

03.02.2022 - 8:16

Güncelleme : 03.02.2022 - 8:16

Oversize Sweatshirt

Son yıllarda trend haline gelen oversize sweatshirt kombinleri standart beden kıyafetlere daha zor bir araya getirilir. Türkçede bol kesim olarak ifade edilen bu kalıplar kullanıcısına rahatlığı ve şıklığı bir arada sunar. Özellikle spor kıyafetlerde daha sık rastlanan oversize bedenlerde m beden bir kıyafet xl kadar geniş olabilir. Bu nedenle kıyafet seçerken bol kesim olmasına da dikkat etmek gerekir.

Rahat olması nedeniyle hem kadınlar hem de erkekler tarafından ilgi gören oversize sweat çeşitleri dört mevsim boyunca giyilebilir. Sokak giyimi kombinlerinde de sıklıkla yer verilen bu parçalar farklı renk ve tasarımlara sahiptir. Salaş giyim sevenlerin vazgeçilmezleri arasında bulunan oversize kıyafetlerde alt ve üst giyimi doğru şekilde harmanlayarak şıklık yakalanabilir. Vücut hatlarını belli etmemesi ve bol olması sayesinde yaz ayları için de ideal olan parçalardır. En çok düz modeller tercih edilmekte olup buna alternatif olarak renkli, baskılı ve desenli oversize sweatshirtler de bulmak mümkündür.

Oversize Sweatshirt Nasıl Seçilir?

Klasik beden kıyafetlerde vücut ölçüsü ile birebir seçimler yapılması gerekir. Ancak oversize kalıpta durum biraz daha farklıdır. Genelde bu parçalar biraz daha bol olduğundan normal beden medium ise small alarak daha düzgün bir görünüm elde edilebilir. Ancak bol ve salaş görünmekten hoşlananlar doğrudan large beden seçebilir. Burada tarz ve tercih öne çıkacaktır. İnce vücutlu olan kişiler genellikle bir beden büyük seçimler yaparak daha stil sahibi bir görüntü yakalayabilirler.

Oversize sweatshirt satın alırken isteğe göre kapüşonlu ya da kapüşonsuz modeller tercih edilebilir. Genellikle sonbahar kış sezonunda içi pamuklu ve kapüşonlu olan modeller daha fazla ilgi görür. Seçilen parçanın kaliteli ve sağlam olması alınan ürünün birkaç sezon boyunca giyilmesini sağlayacaktır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın