Otomobil yüklü gemi fırtına nedeniyle battı

Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ait 30 kişilik mürettebatı bulunan ve otomobil taşıyan bir geminin Basra Körfezi’nde kötü hava koşullarından dolayı battığı açıklandı. İran devlet televizyonu, batan geminin BAE’ye ait olduğunu söyledi. Buşehr Liman ve Denizcilik İdaresi Güvenlik İdaresi Başkanı Hüccet Kevseri, fırtınanın Basra Körfezi’ndeki gemilerin hareketini ve denizcilik faaliyetlerini aksattığını belirtirken, “Birleşik Arap Emirliği’ne ait […]

 Otomobil yüklü gemi fırtına nedeniyle battı

17.03.2022 - 14:40

Güncelleme : 17.03.2022 - 14:40

Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ait 30 kişilik mürettebatı bulunan ve otomobil taşıyan bir geminin Basra Körfezi’nde kötü hava koşullarından dolayı battığı açıklandı.

İran devlet televizyonu, batan geminin BAE’ye ait olduğunu söyledi.

Buşehr Liman ve Denizcilik İdaresi Güvenlik İdaresi Başkanı Hüccet Kevseri, fırtınanın Basra Körfezi’ndeki gemilerin hareketini ve denizcilik faaliyetlerini aksattığını belirtirken, “Birleşik Arap Emirliği’ne ait otomobil taşıyan gemi, Basra Körfezi’ndeki şiddetli fırtına nedeniyle Asuliye Limanı’na 30 mil mesafedeyken battı.” diye devam etti.

Geminin mürettebatını kurtarmak için bölgeye kurtarma ekipleri gönderildiğini kaydeden Hüccet Kevseri, 30 kişilik mürettebatın can yelekleriyle suda kurtarılmayı beklediğini ve helikopter desteği talebinde bulunduklarını aktardı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın