Okul Öncesi Eğitimde Kodlama Dersleri

Okul Öncesi Eğitimde Kodlama Dersleri Kodlama öğrenmek bu dönemin ve çağımızın en önemli gereçlerinden biri haline gelmiş durumdadır. Geleceğin mesleği olarak nitelendirilen ve bugün milyonlarca insanın hem Türkiye’de hem de yurtdışında yeni teknolojiler yaratırken yaptıkları pek çok yazılım dilleriyle beraber başarılı çözümlemesi, günümüzün teknolojisinin geldiği noktadır. Son dönemlerde artan yazılıma ilgiyle beraber ebeveynler ise, çocuklarının […]

 Okul Öncesi Eğitimde Kodlama Dersleri

11.04.2022 - 17:07

Güncelleme : 11.04.2022 - 17:07

Okul Öncesi Eğitimde Kodlama Dersleri

Kodlama öğrenmek bu dönemin ve çağımızın en önemli gereçlerinden biri haline gelmiş durumdadır. Geleceğin mesleği olarak nitelendirilen ve bugün milyonlarca insanın hem Türkiye’de hem de yurtdışında yeni teknolojiler yaratırken yaptıkları pek çok yazılım dilleriyle beraber başarılı çözümlemesi, günümüzün teknolojisinin geldiği noktadır. Son dönemlerde artan yazılıma ilgiyle beraber ebeveynler ise, çocuklarının daha da ileriye dönük bir gelişim göstermesi ve beyin açısından gelişim kazanmaları için doğrudan yazılıma yönelmiş durumdalar. Hal böyle olunca lego oyuncak modellerinde kodlama öğrenecekleri okul öncesi oyuncak setleriyle beraber çok iyi bir paylaşımda bulunabilirler.

Lego oyuncak kategorisinde yerini alan Spike Prime oyun setlerinin, tamamen çocukların oynayacakları oyuncak modelleriyle çıkartıldığından söz etmek mümkündür. Günümüz şartları içerisinde akıl yürütme becerilerinin artması, daha da düşünce konularında gelişim sağlamaları ve en iyi mantık geliştirecekleri şekilde de başarılı bir düşünceye sahip olması konularında beyin gelişimi sağlayan bu oyuncaklarla beraber eğitimde kodlama derslerinin önemini sizlere sunar. Son derece önem arz eden bu oyuncak, LEGO’nun özel oyuncaklarından olup parçalı şekilde sizlere sunulur. Böylece özel kılavuza ait şekilde kaç parça ile neler yapacağınızı da sizler kurgulayıp çocuklarınızla beraber oynayabilirsiniz.

Diğer bir yandan tamamen çocuklara yönelik hazırlanan birbirinden farklı okul öncesi kodlama veya robotik öğrenme gibi konularda da problem çözmeye dayalı oyuncak türleri bulunmaktadır. Bunlarda çocuklarınızın zeka gelişimlerinde katkıda bulunan oyuncaklar olarak bilinirler. İstediğiniz oyuncak türleriyle beraber bugün teknolojinin her alanında olduğu gibi bu alanında da faydalanabilirsiniz.

Dilediğiniz her zaman çocukların kullanacakları şekilde bee bot oyuncak türleriyle bir nevi yeni nesil bir robot ile renkli ve kullanımı kolay olan robotlarla tahmin ve problem çözme konusunda çocuklarınızın baş başa kalacakları biçimde sağlıklı bir oyuncak modelinden faydalanmalarını da sağlamış olabilirsiniz. İleri, geri, sağ ve sol gibi hareketlerle beraber bu oyuncakların çocuklarınıza birçok kodlamaya dair şey katacağından söz etmek de bu sayede mümkün olacaktır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın