Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Odessa’ya füze saldırısı

Odessa’ya füze saldırısı

admin admin -
50 0

Rus ordusunca Ukrayna’nın Odessa bölgesindeki Dachnoye kasabasına düzenlenen füze saldırısında bazı binalar ve araçlar zarar gördü. Saldırıda biri çocuk 6 kişinin yaralandığı bildirildi.

Bakanlık, kaç depoyu yok ettiğini veya orada hangi silahların saklandığını belirtmedi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Batı ülkeleri tarafından Ukrayna’ya gönderilen füze ve silahların vurulması emrini verdi.

Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta Ukrayna’nın işgali emrini vermesinden yaklaşık beş ay sonra, Rus kuvvetleri yoğunlukla Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesinde yer alırken halihazırda ülkenin yaklaşık beşte birini işgal ediyor.

Sergey Şoygu, Putin’in en yakın müttefiklerinden biri olarak tanınıyor. Savunma bakanlığından yapılan açıklamada, Putin’in en yakın müttefiklerinden Şoygu’nun Ukrayna’da savaşan Vostok grubunu denetlediği belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri, Rusya’nın 24 Şubat’ta işgalinden bu yana Ukrayna’ya milyarlarca dolar değerinde silah sağlarken, Kiev yönetimi, son zamanlarda Batı tarafından tedarik edilen birkaç çoklu fırlatma roket sistemini kullanarak 30 Rus lojistik ve mühimmat merkezine bir dizi başarılı saldırı gerçekleştirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir