NFT piyasasını etkileyecek hamle

Çin Bankacılık, Menkul Kıymetler ve İnternet Finans dernekleri ortak bir karara imza attı. Çin halkı tarafından merakla beklenen NFT piyasası kuralları nihayet belirlendi. Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyon’u üyesi, Web 3 teknolojisinin internetin geleceği olacağını ifade etti. Yetkili ayrıca, Web 2.0 ile karşımıza çıkan güvenlik ve gizlilik sorunlarının yeni teknoloji ile çözülebileceğinin altını çizdi. Çin’de […]

 NFT piyasasını etkileyecek hamle

14.04.2022 - 10:19

Güncelleme : 14.04.2022 - 10:19

Çin Bankacılık, Menkul Kıymetler ve İnternet Finans dernekleri ortak bir karara imza attı. Çin halkı tarafından merakla beklenen NFT piyasası kuralları nihayet belirlendi.

Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyon’u üyesi, Web 3 teknolojisinin internetin geleceği olacağını ifade etti. Yetkili ayrıca, Web 2.0 ile karşımıza çıkan güvenlik ve gizlilik sorunlarının yeni teknoloji ile çözülebileceğinin altını çizdi.

Çin’de faaliyet gösteren finansal düzenleyici kuruluşlar, NFT sektörünün finansal risk taşıdığını açıkladı. Kuruluşlar, NFT’leri içeren spekülatif, kara para aklama ve diğer yasa dışı faaliyetler için uyardı. Dijital sanat eserlerinin sanatçının kontrolü altında olması gerektiğini belirten yetkililer, NFT pazarının ekonomiye katkıda bulunabileceğini ifade etti.

Finansal riskleri ortadan kaldırmak ve teknolojinin gelişmesini sağlamak için bir dizi önerge yayınlandı. Yayınlanan önerge metinleri arasında, “NFT’lerin temel varlıkları tahvilleri, sigortaları, menkul kıymetleri, değerli metalleri veya diğer finansal varlıkları içermemelidir.” ifadesi dikkat çekiyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın