Neden Dijital Yük Hücresi?

Neden Dijital Yük Hücresi? Bir elektronik kantarın en önemli öğesi, yükü algılayan ve elektriksel sinyale çeviren yük hücresidir. Elektronik teknolojisinde oldukça uzun bir süredir dijital alanda teknoloji devrimi yaşanmaktadır. Modern dijital teknolojinin programlanabilen akıllı ürünleri sayesinde, çok daha yüksek kaliteye sahip, güvenilir ve oldukça etkili fonksiyonları ile oldukça hızlı bir şekilde eski teknoloji ürünlerinin yerini […]

 Neden Dijital Yük Hücresi?

31.05.2022 - 18:37

Güncelleme : 31.05.2022 - 18:37

Neden Dijital Yük Hücresi?

Bir elektronik kantarın en önemli öğesi, yükü algılayan ve elektriksel sinyale çeviren yük hücresidir. Elektronik teknolojisinde oldukça uzun bir süredir dijital alanda teknoloji devrimi yaşanmaktadır. Modern dijital teknolojinin programlanabilen akıllı ürünleri sayesinde, çok daha yüksek kaliteye sahip, güvenilir ve oldukça etkili fonksiyonları ile oldukça hızlı bir şekilde eski teknoloji ürünlerinin yerini almaktadır.

Bant Kantar dijital yük hücrelerine sahip olan tartım sistemleri, elektronik kantarın ölçüm hassasiyetini, tartım doğruluğunu ve bakım performansını oldukça önemli bir şekilde etkileyen, teknolojik ve yapısal özelliklere sahiptir.

Özellikle endüstriyel alanda kullanılan kantarlarda ölçümün doğru ve hassas bir şekilde yapılması oldukça önemlidir.

Kullanıcıların Kantardan Beklentileri Nelerdir?

Endüstriyel alanda ve birçok alanda kantarlar kullanılmaktadır. Özellikle ulaşım sektöründe oldukça fazla kullanılan tır kantarı, kullanılan alanların başında gelmektedir.

Hangi alanda olursa olsun kullanıcıların kantardan beklentileri şu şekildedir.

  • Yüksek hassasiyet ile ölçümleri gerçekleştirmesi ve her zaman doğru tartım performansı sergilemesidir. Bu sayede hammadde veya ürün kayıplarını minimize edilebilmektedir..
  • Kantarın çok sık arıza yapmaması ya da olası arızaların oldukça kısa bir sürede giderilmesi son derece önemlidir. Ayrıca maliyet açısından da ekonomik olması beklenmektedir.
  •  Ekonomik şartlara uygun ödeme planı ile güvenilir, kaliteli ve izlenebilir bir kantara sahip olmak istenmektedir.
  •  İleri teknoloji kullanılarak imal edilmiş olan ve mevcut sistemin teknolojik gelişime açık bir şekilde yenilenmeye açık olması istenmektedir.

Bant Kantar dijital yük hücreleri, özellikle araç kantarları ve benzer yüksek kapasiteli tartım uygulamaları için yüksek hassasiyet ve güvenilirlik yanında, kolay kurulum ve hızlı bakım gibi servis avantajları göz önünde bulundurularak tasarlanmışlardır.

Paslanmaz çelik yapıları, baskı kuvvetinin en ideal yük aktarımını sağlayan paslanmaz çelik üst ve alt şapkaları sayesinde en zor endüstriyel ortamlar ve çevresel şartlarda hiçbir problem yaşamadan kullanılabilmektedir.

Loadcell oldukça gelişmiş teknolojik tasarıma sahiptir. Bu sayede oldukça güvenilir ve hassas ölçümleri gerçekleştirebilmektedir. Dijital yük hücreleri sayesinde eski tip yük hücreleri kaynaklı hatalar ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Olası herhangi bir yük hücresi arızasında tartım engellenerek operatöre bir hata kodu gönderir ve bu sayede arızanın nerede olduğu ve nasıl giderilebileceği konusunda önceden bilgi sahibi olunmuş olur.

Dijital Kantarların Özellikleri Nedir?

Dijital yük hücrelerine sahip olan kantarlarda, eski tip kantarlarda görülebilen sahte işlemleri yapmak imkânsızdır. Dijital yük hücreleri elektrik kesintilerine ve anlık voltaj değişimlerine karşı koruma sistemine sahiptir.

Dijital yük hücreleriyeni nesil yazılım ve donanım ürünüdür ve kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Yük Hücreleri Fiyatları

Yük hücreleri birçok farklı model ve çeşitte bulunmaktadır. Ayrıca kullanım alanına göre de çeşitlilik göstermektedir. Yük hücresi fiyatı verebilmek için öncelikle kullanım alanı belirlenmelidir. Bu neden ile net bir fiyat belirtmek söz konusu olmamaktadır.

Yük hücreleri birçok alanda kullanılmaktadır ve bu alanların başında tır kantarları gelmektedir. Bu alanda kullanılacak olan yük hücresi tır kantarı fiyatını da etkileyecektir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın