Naturaegeek Kimdir?

Naturaegeek Kimdir? Instagram’da @naturaegeek kullanıcı adıyla bilinen Mustafa Aslan, bir yaban fotoğrafçısıdır. 6 yıldır yaban hayatı fotoğrafçılığı ile ilgilenen ve ülkemizin doğal güzelliklerini bize tanıtmayı kendine görev bilen Mustafa Aslan; şimdiye kadar açtığı 2 kişisel sergi ve @naturaegeek Instagram hesabı ile tanınmakta. Mustafa Aslan, ender hayvanların fotoğraflarını çekmesiyle de tanınıyor. İki yılını tamamen vaşaklara ayırdığını […]

 Naturaegeek Kimdir?

08.06.2022 - 17:53

Güncelleme : 08.06.2022 - 17:53

Naturaegeek Kimdir?

Instagram’da @naturaegeek kullanıcı adıyla bilinen Mustafa Aslan, bir yaban fotoğrafçısıdır. 6 yıldır yaban hayatı fotoğrafçılığı ile ilgilenen ve ülkemizin doğal güzelliklerini bize tanıtmayı kendine görev bilen Mustafa Aslan; şimdiye kadar açtığı 2 kişisel sergi ve @naturaegeek Instagram hesabı ile tanınmakta. Mustafa Aslan, ender hayvanların fotoğraflarını çekmesiyle de tanınıyor. İki yılını tamamen vaşaklara ayırdığını ve bunun sonucunda 18 adet vaşağı görüntülemeyi başardığını belirten Aslan; bu fotoğraflardan birinin Atlas dergisinde hikayesiyle birlikte yayımlandığını söylüyor.

Aslan, 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü’nde, Sivas Atatürk Kongre Müzesi’nde 35 fotoğraflık bir sergi açarak şehir sakinlerini vahşi doğa ile tanıştırmayı hedeflemişti. Aslan, ileride çekeceği fotoğraflar ile de aynı şekilde insanları vahşi doğa ile tanıştırmaya devam edeceğini belirtiyor.

Naturaegeek hesabıyla da bilinen Mustafa Aslan, Cumhuriyet Üniversitesi’nde Mimarlık, Anadolu Üniversitesi’nde Veteriner Sağlık bölümünü okumaktadır. Aslan, sahip olduğumuz vahşi doğayı tanımadan onu koruyamayacağımıza inanıyor ve bu sebeple insanların vahşi doğa hakkında bilgilenmesi gerektiğini düşünüyor. Şimdiye kadar çok sayıda memeli türünü fotoğraflamayı başaran Aslan; ayı, kurt, vaşak başta olmak üzere çok sayıda vahşi hayvanı da doğal yaşam alanlarında fotoğraflamayı başardı. Memeli türlerin haricinde kuşlar üzerine de ciddi çalışmalar yapan Aslan, bugüne kadar 300 den fazla kuş türünü fotoğraflamayı başardı. Aslan, yaban hayvanlarını fotoğraflamanın kolay iş olmadığını ve ciddi emek gerektirdiğini belirtiyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın