Nakavt oyunu

ABD’nin New York şehrinde geçtiğimiz yıllarda “popüler” olan nakavt oyunu tekrar görülmeye başlandı. Kişilerin tanımadıkları kişilere aniden yumruk atması olan “oyun”, şehirde ilk olarak 1992 yılında görüldü. 30 yıl önce Bir MIT öğrencisi Yngve Raustein’ın Cambridge, Massachusetts’te bir grup kişi tarafından soğukkanlılıkla dövülmesiyle dikkat çeken durum sonrası kişiler, savcılara, amaçlarının rastgele bir yabancıyı dövmek olduğunu […]

 Nakavt oyunu

30.08.2022 - 19:47

Güncelleme : 30.08.2022 - 19:47

ABD’nin New York şehrinde geçtiğimiz yıllarda “popüler” olan nakavt oyunu tekrar görülmeye başlandı.

Kişilerin tanımadıkları kişilere aniden yumruk atması olan “oyun”, şehirde ilk olarak 1992 yılında görüldü.

30 yıl önce Bir MIT öğrencisi Yngve Raustein’ın Cambridge, Massachusetts’te bir grup kişi tarafından soğukkanlılıkla dövülmesiyle dikkat çeken durum sonrası kişiler, savcılara, amaçlarının rastgele bir yabancıyı dövmek olduğunu söylediler.

2022 yılında tekrar ortaya çıkan nakavt oyunu sonrasında 20 kişinin tanımadıkları kişiler tarafından yumruk yediği tespit edilirken, New York Şehri Polis Departmanı (NYPD) bir kişi ise ağır yaralanarak ölümden döndüğünü belirtti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan John Jay Ceza Adalet Koleji’nde yardımcı profesör olan emekli NYPD memuru Michael Alcazar, “BU olayları görmek zorundayız. Bu saldırıları gerçekleştirenler sadece akıl hastaları değil. Kızgın, bıkkın, küstah ve yargılanmayacaklarını bilenler var” ifadelerini kullandı.

Alcazar, şehrin, seri suçluları düzenli olarak sokaklara geri salan ve birçoğunu daha da fazla suç işlemeye teşvik eden gevşek kefalet yasalarına atıfta bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın