Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. Instagram Mavi Tik Fiyatları Nedir?

Instagram Mavi Tik Fiyatları Nedir?

admin admin -
62 0

Instagram Mavi Tik Fiyatları Nedir?

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, belirli kriterlere sahip hesaplara mavi tik vermektedir, peki Instagram’da mavi tik nasıl alınır? Instagram’da mavi tik fiyatı nedir? Hesabınızın onaylı olmasını ister misiniz?

Instagram neredeyse her kesime hitap eden algoritması sayesinde hepimizin telefonunda yer edinen bir uygulamadır. Eşimizin dostumuzun hatta 60 yaş üstü tanıdıklarımız bile artık bu uygulamanın bir üyesi. Haliyle profilimizin içeriklerini özenle hazırlıyor ve kişisel hesapların yanı sıra markamız için de içerikler üretiyoruz. Bunların yanında birçok hesabı birbirinden ayıran mavi tik ne işe yararkimlere verilir ve fiyat nedir gibi soru işaretlerini kafanızdan sileceğiz.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Birkaç sene önce sadece belirli insanlara verilmesi kararlaştırılan onaylanmış hesap etiketiydi. Günümüzde başvuru yoluyla ulaşabileceğimiz bir etikettir. Var olan hesabın kişiye, markaya ya da kuruluşa ait olduğunu diğer kullanıcılara kanıtlar. InstaShop, yani uygulama üzerinden alışveriş yapmayı sağlayan bu sistem ülkemize geldiğinden beri insanlar onaylanmış bir markadan alışveriş yapmayı daha güvenilir buluyor. Ya da içerik üreticileri tarafından baktığımızda  onaylı bir hesaba olan ilgi diğer hesaplara kıyasla çok daha fazla oluyor. Markanızın ya da içerik ürettiğiniz hesabınıza nasıl mavi tik alabileceğinizi sizlere kısaca açıklayalım.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

       Öncelikle bu başvuruyu her hesap yapabilir ancak her ne kadar resmi bir şart listesi olmasa da belirli kriterleri karşılamıyorsanız başvurunuz iptal edilecektir. Bu kriterleri gelin birlikte inceleyelim.

 • Instagram Hizmet Şartları ve Topluluk Kurallarına uygunluk.
 • Kişisel profil ise, kendi hesabı olduğunu kanıtlamak, şirket ise şirketle bağını kanıtlamak.
 • Tanınan yada bilinen bir profil olması.
 • Sadece sosyal medya hesapları üzerinden değil, genel internet üzerinde aranan bir kişi ya da kuruluş olması.
 • Haber siteleri, televizyon programları gibi alanlar da yer almanız.
 • Bir web sayfanızın bulunması.
 • Google bilgi panelinizin veya Wikipedia sayfanızın bulunması.

Eğer belirtilen konumda olduğunuzu düşünüyorsanız, telefon uygulaması üzerinden Seçenekler ☰  >  Ayarlar  >  Hesap  >  Doğrulama Talebi Adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Instagram sizden bu talep için ücret istemeyecektir.

Devamını Oku: Instagram Mavi Tik Fiyatları

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir