Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hint Mitolojisindeki Rüya Kovucuların Yeri ve Önemi Nedir?

Hint Mitolojisindeki Rüya Kovucuların Yeri ve Önemi Nedir?

admin admin -
75 0

Rüya kovucu tabirine, kızıl derililerde, İskandinav mitolojisinde, türk mitolojisinde ve hatta hint mitolojisinde denk gelmek mümkündür.

Genel anlamda baş ucu aksesuarı olarak kullanılmakta olan rüya kovucuların binlerce yıldır var olduğunu biliyoruz.

 İnanışlar ve anlatılan hikayeler farklı olsa da düş kapanı yada rüya kovucu ismi ile anılan bu nesneler kötü rüyalardan arınmanızı sağlıyor. Genellikle kızıl derililer çadır giriş ve taşıyıcı kolona asarken hint mitolojisinde ise daha çok yatak üstü tercih edilmiş.

Rüya kovucu ismi ile ön plana çıkan bu aksesuarlar her sene değiştirilirmiş. Bunun sebebi ise Hint mitolojisinde rüya kovucuların da ruhunun olduğuna inanılmasıymış.

Her bahar gelişi ile 100 sene yaşlanan rüya kovucuların bir sonraki dönem için görevini yapabilmesi zor olurmuş. Yalnız bazı rüya kovucular sahibini o kadar çok severmiş ki onların rüyalarına girip kendilerinin değiştirilmemesini bile isterlermiş. Bu sebeple hint mitolojisinde rüya kovucular için baş ucu eşyası demenin dışında daha büyük bir tanımlama kullanmakta mümkün olabilir.

Ne İşe Yarar?

Asıldığı aman üzerinde bulunan tohum, boncuk ve tüllerin hareketleri ile son derece güzel bir görünüm elde etmek mümkündür. Hint mitolojisinde rüyaları kovmak için kullanılan bu ürünler günümüzde ise şık bir eşya olarak tercih edilir. Bunun dışında hala meditasyon açısından da son derece büyük bir önemi olduğuna inanılmaktadır.

Bilinen 100 çeşit rüya kovucu bağlama tekniği bulunur. Bunların bazıları yalnızca özel ustalar tarafından hazırlanırken standart şekillerde hazırlanan düş kapanları son derece dekoratif bir eşya olarak ön plana çıkarlar.

Düş Kapanı Hollywood’da

Genel olarak tüm dünyada aktif bir şekilde kullanılan bir aksesuardır. Özellikle gizemli yapısı ve güzel görünümü sayesinde mistik ve gizem filmlerinin başrolünde düş kapanlarını görmek mümkün olur. Çoğunlukla düş kapanının ön plana çıktığı sahnelerde genellikle rüya görülüyor olması da rastlantı olmasa gerek.

Aslına bakılırsa Hint mitolojisinde dünyanın geri kalanlarından farklı olarak bazı görevlerin adledildiği de unutulmamalıdır. Buna göre hint mitolojisinde rüya kovuculardan destek almak bir nevi ritüel halini almıştır. Genellikle insanlar bu güzel eşyalardan kullanarak daha uzun vadeli bir şekilde kendilerini rahatlatmayı amaçlamaktaymış.

Bunun dışında rüya kovucular ile benzerlik taşıyan bileklik ve mum seçeneklerine göz atabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız internet adresimizde birbirinden güzel rüya kovucu ürün ve seçeneklerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Onun dışında ayrıcalıklı seçenekleri ile göz dolduran bu ürünlerin de bir adım öne çıktıklarını belirtmeden geçmemek gerekmektedir. Daha farklı daha ayrıcalıklı bir seçeneğe ulaşmak ve farklı konu başlıklarına hızlı bir şekilde göz atmak için sizleri de adresimize davet ediyoruz.

Rüya kovucuların onbinlerce yıldır süren bu yolculuğuna sizler de eşlik edebilirsiniz. Her geçen gün farklı ürün ve seçenekler bu şekilde ön plana çıkmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir