Hazır Ofis Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Hazır Ofis Kullanımının Avantajları Nelerdir?

 Hazır Ofis Kullanımının Avantajları Nelerdir?

22.02.2022 - 19:10

Güncelleme : 22.02.2022 - 19:10

Hazır Ofis Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, geleneksel iş modellerinin yavaş yavaş terk edilmesini de beraberinde getirdi. Tüm günün sabit olarak bir ofiste geçirildiği klasik modeller, yerini daha bağımsız çalışma stillerine bırakmaya başladı. Bu durum, çalışma mekanlarında da büyük bir dönüşüm yaşanmasına yol açtı. Hazır ofis olanakları da bu sürecin önemli bir ürünü. Freelancer çalışanlar başta olmak üzere pek çok kişinin ilgi gösterdiği bu hizmet, her geçen gün daha yaygın hale geliyor.

Hazır Ofis Nedir?

Hazır ofis son yıllarda yaygınlaşan bağımsız iş modelleri ile birlikte ortaya çıkan ve bireylere özel çalışma alanları sunan yenilikçi bir mekân tasarımı olarak tanımlanabilir. Herhangi bir şirkete bağlı olmadan çalışan ancak bir ofis ortamında çalışmak isteyenler için özel olarak tasarlanan hazır ofisler, başka herhangi bir ücret ödemeden ve hiçbir ek sorumluluk almadan yalnızca kira karşılığında ofis kullanımını mümkün kılıyor.

Hazır Ofis Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hazır ofislerin sağlamış olduğu avantajlar, bu hizmete duyulan talebin her geçen gün artmasını sağlıyor. Bu avantajlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Düşük Maliyet: Yeni bir ofis kiralamak için eşyalar satın almak ya da fatura aboneliklerini yaptırmak gibi pek çok maliyetin üstlenilmesi gerekli. Özellikle yeni iş kuranlar için bu durum giriş maliyetlerinin artmasına neden olur. Hazır ofislerde ise masa ve dolap gibi temel malzemeler ücretsiz olarak kişinin kullanımına sunulur. Ayrıca elektrik, su ve internet gibi hizmetlerden de ücretsiz olarak yararlanılır. Bu da maliyetlerin minimum düzeyde tutulmasını sağlar.
  • KDV Avantajı: Hazır ofis kullanılması durumunda, bu hizmeti veren firmadan fatura alınabilir. Alınacak fatura da doğrudan gider olarak gösterilip vergi avantajı sağlanır. Normal bir ofis kiralanması durumunda, mülk sahibi genellikle fatura kesmez. Bu da gider olmasına rağmen, daha fazla vergi ödenmesine yol açar.
  • Yüksek Prestij: Hazır ofisler genellikle bilinirliği yüksek lokasyonlarda ve marka projeler içerisinde yer alır. Bu da müşterilere karşı daha yüksek prestij sağlar.
  • Esnek Kiralama: Normal bir ofis kiralamak istenildiği zaman kira kontratları genellikle 1 yıllık ya da daha fazla olacak şekilde yapılır. Hazır ofis kiralamada ise aylık kiralama yapabilmek bile mümkün. Bu sayede memnun kalınmaması ya da lokasyon değiştirilmesi gereken durumlarda kolayca ofis değişikliği yapabilmek mümkün.
  • Ücretsiz Hizmetler: Çalışmak için hazır ofisleri tercih edenlere bir dizi hizmet de ücretsiz olarak sunulur. Su ve diğer sıcak içeceklerle birlikte mutfağın ücretsiz olarak kullanılabilmesi, günlük düzenleme ve haftalık temizlik işlemlerinin ücretsiz olarak yapılması, faks ya da fotokopi gibi ekipmanlarının kullanılabilmesi ve ofis güvenliğinin sağlanması bu noktada anılabilir.
  • Sekreterya: Hazır ofiste çalışan bireylerin her zaman ofiste bulunmaları gerekmez. Ofiste olunmayan zamanlarda gelen ziyaretçiler genellikle karşılanır ve ağırlanır. Ayrıca gelen telefonlar olursa yanıtlanır. Sekreterya hizmeti de genellikle ücretsiz olarak sunulan hizmetler arasında yer alır.

Hazır Ofis Seçenekleri Nelerdir?

Hazır ofislere duyulan ilginin artması, bu noktada hizmet veren firmaların sayısında da gözle görülür bir artışa neden oldu. Hazır ofis kiralamak isteyenler için alternatifler oldukça fazla. Yüksek müşteri memnuniyeti, estetik ofis tasarımları ve geniş şube ağıyla Kamara önemli bir yere sahip. İstanbul’da Altıntepe, Altunizade, Bostancı, Beyoğlu, Şişli, Levent ve Kadıköy lokasyonlarında yer alan ofisleri ile hazır ofis deneyimini yaşamak isteyen müşterilerine kaliteli hizmetler sunan Kamara, kiraladığı ofisler ile birlikte pek çok ek hizmeti de sağlıyor.

Hazır Ofis, Sanal Ofis ve Coworking Ofis alanlarıyla Yeni girişimcilerden, kurumsal firmalara kadar herkes Kamara’da! İster günlük, ister aylık , ister yıllık anlaşma ile hazır ofisinizi hemen kiralarsınız. Kamara sayesinde i̇stanbul’da şirketinizi çok düşük maliyetlerle başlatabilirsiniz Her gün kullanmak için bir ofise ihtiyacınız yoksa sanal ofis veya toplantı salonu hizmetimizi kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edin!

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın