Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Google Bilgi Paneli Oluşturma

Google Bilgi Paneli Oluşturma

admin admin -
50 0

Google Bilgi Paneli Oluşturma

Google Bilgi Paneli Nedir?

Günümüzde kişi ya da markalar arama sonuçlarındaki varlığını geliştirmek adına Google bilgi paneli hizmetinden faydalanmaktadır. Bu bilgi kutucuğu sayesinde markanızın tanınması kolaylaşır, zaten tanınmış bir kişiyseniz daha geniş bir kitleye hitap edeceğiniz için daha fazla tanınmaya başlarsınız. Bilgi panelleri arama konusu ile ilgili özet, sosyal medya sayfalarına yönlendirme bağlantısı, Wikipedia sayfası gibi kullanıcıların aradıkları sonuçlara daha hızlı ulaşmasını sağlayan bilgileri sunar.

Google Bilgi Paneli Oluşturma Süreci

Google bilgi panelinin oluşma süresi yaklaşık 1/15 gündür. Ancak şunu belirtelim ki arama sonuçlarında konu ile ilgili bilgi paneli sunulup sunulmayacağına Google karar verir. Bu anlamda genellikle marka ya da işletmelerin işi daha kolay. Bir bilgi paneli istiyorsanız ilk yapmanız gereken Google hesabı açmak olmalı. Hesap açıldıktan sonra hesap sahibi olduğunuzu doğrulamanız gerekir. Bununla ilgili, bu bilgi paneli için hak talebinde bulun butonuna tıklamalısınız. Bundan sonra bilgi panelinde yer almasını istediğiniz bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

Siz başvuru yapsanız bile bilgi panelinde yer almayı hak edip etmediğinize Google karar verir. Özellikle hesap doğrulama sırasında verilen tüm bilgilerin doğru olması çok önemlidir. Google bilgi paneli hangi bilgileri dahil edeceği tamamen otomatik olarak belirlenir. Ayrıca bilgi panelini güncel tutmak adına panel içeriğinde düzenleme teklifine izin verir. Bu anlamda gelen önerileri dikkate alır. Ancak her zaman düzenleme yapmanıza izin vermeyebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir